Ще 5 учасників захоплення ОДА в Харкові отримали умовні терміни

1565 переглядів
Вівторок, 18 вересня 2018, 13:14

Київський районний суд Харкова виніс обвинувальний вирок стосовно ще п'ятьох учасників масових заворушень і захоплення будівлі обласної державної адміністрації в квітні 2014 року.

Про це повідомляє 18 вересня "Інтерфакс-Україна".

З вироку випливає, що суддя Ірина Ніколаєнко визнала необґрунтованими посилання обвинувачених на відсутність в їхніх діях складу злочину, а також виправдання, що участі в масових заворушеннях вони не брали, в будівлю Харківської ОДА потрапили з цікавості, не мали наміру захоплення установи тощо.

Чотирьох обвинувачених засуджено до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки, одного – до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 2 роки.

У той же час суд залишив без розгляду цивільні позови про стягнення майнової шкоди Харківської облдержадміністрації (186 тис. 369 грн), Харківської облради (11 тис. 786,5 грн), Академії внутрішніх військ (21 тис 134 грн) і комунального виробничо-експлуатаційного підприємства "Держпром" (3 млн 496 тис 602 грн).

Зазначається, що вирок наразі не набув чинності, на нього може бути подана апеляція.

Це не перший випадок, коли обвинувачені в захопленні Харківської обладміністрації в квітні 2014 року отримують умовний термін, наголошує видання.

Суд також присудив умовний термін одному з обвинувачених в організації захоплення будівлі Спартаку Головачову.

18 червня суддя Київського райсуду Світлана Шмадченко винесла визнала Головачова винним в організації масових заворушень, що супроводжується насильством, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівлі й опором представникам влади із застосуванням зброї та інших предметів, а також в активній участі в масових заворушень (ч. 1 ст.294 КК України).

Двох інших обвинувачених – в активній участі в масових зіткненнях. Всі троє були засуджені до 5-ти років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки. Прокуратура подала апеляцію на вирок суду першої інстанції.

Як повідомлялося, увечері 6 квітня 2014 року група проросійських активістів захопила будівлю Харківської обладміністрації. Вранці 8 квітня в результаті антитерористичної операції було затримано 65 осіб. Пізніше був затриманий ще один чоловік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua