На Львівщині заборонили весь російськомовний культурний продукт

Середа, 19 вересня 2018, 13:57

Львівська облрада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

За відповідне рішення проголосували 57 депутатів на сесії 18 вересня, повідомляє ZiK.

"Встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України", – йдеться у рішенні.

Депутати доручили ЛОДА вжити заходи щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних держадміністрацій) – з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

Облрада рекомендувала органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

Виконавчому апарату облради доручено напрацювати та подати на розгляд обласної ради звернення до Верховної Ради щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України стосовно заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора.

ЗМІ не вказують, чи передбачено покарання за порушення мораторію.

У лютому Львівської міська рада рекомендувала закладам харчування та обслуговування надавати послуги українською мовою, а також англійською мовою.