Зняття недоторканності: Рада встановила собі часові рамки

8224 перегляди
Четвер, 20 вересня 2018, 14:03

Верховна Рада підтримала президентський проект постанови про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів.

Відповідний проект постанови №7203/П1 за основу і в цілому підтримали 274 народних депутатів.

Було дві постанови, які стосуються зняття недоторканності: одна президентська ініціатива, інша депутатська. Для подальшого доопрацювання комітет пропонував підтримати одну з них.

Депутатський проект №6773/П1 про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) отримав лише 213 голосів.

Коли спікер Андрій Парубій оголошував результати голосування ,в залі Верховної Ради почався галас.

"Ви зараз завалюєте голосування", – вигукував Юрій Левченко. Але Парубій не відреагував і оголосив перерву до 16:00.

Проекти постанов по суті ідентичні.

Відтак, встановлено строк подання пропозицій та поправок до законопроекту про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів – до 19 жовтня 2018 року включно.

До 7 листопада комітети з регламенту, з бюджету, з запобігання і протидії корупції, з  європейської інтеграції мають опрацювати пропозиції та поправки до законопроекту та надати висновки комітету з правової політики та правосуддя.

Останній має опрацювати пропозиції та поправки й передати депутатам відповідні документи до 21 листопада.

Законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції (щодо недоторканності народних депутатів) мають розглянути не раніше, ніж за 7 днів після надання народним депутатам відповідних висновків комітетів Верховної Ради.

Левченко як автор-ініціатор одного з законопроектів пропонував встановити, що остаточне рішення ухвалюється "не пізніше 1 місяця з дня надання висновків комітетів".

Голова комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич апелював, що "не раніше, ніж за 7 днів", – це вимога регламенту ВР.

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua