Україна офіційно повідомила Росії про кінець дружби

П'ятниця, 21 вересня 2018, 11:51
Україна офіційно повідомила Росії про кінець дружби

Україна надіслала Росії офіційне повідомлення, що виходить з угоди про дружбу з нею.

Про це на брифінгу в п’ятницю сказав міністр іноземних справ Павло Клімкін, передає "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні ми передали відповідну ноту Росії", - повідомив він.

Міністр зазначив, що в цьому так званому великому договорі навіть не передбачена норма врегулювання суперечок між державами.

Клімкін заявив, що українська сторона не дасть "Росії маніпулювати призупиненням низки двосторонніх угод".

Глава МЗС зазначив, що відповідний законопроект про непродовження договору про дружбу і співробітництво з РФ буде внесений до Верховної Ради після "внутрішньодержавного погодження".

"Щойно був оприлюднений відповідний указ президента, ми ще до його оприлюднення підготували проект цього закону. Того ж дня я підписав його і почав процедуру внутрішньодержавного погодження. Така процедура є, зараз ми її спокійно проведемо разом з нашими юристами, в тому числі з нашими партнерам ... Це має бути зроблено до дати, коли договір втратить силу. Цей закон дуже простий - там фактично кілька рядків ... Зараз він пройде процедуру внутрішньодержавного погодження та буде внесений (до Верховної Ради - ред.), - пояснив міністр.

19 вересня набув чинності указ президента України Петра Порошенка, який вводить в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про непродовження договору про дружбу між Україною і Росією.

6 вересня на засіданні РНБО підтримали пропозицію президента про непродовження договору про дружбу, партнерство і співробітництво з Росією, підписаного 31 травня 1997 року.

Як відомо, цей договір терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Таким чином формально договір буде діяти до квітня 2019 року.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: