На Тернопільщині більше 250 людей отруїлися невідомою речовиною

П'ятниця, 21 вересня 2018, 20:08

У Тернопільській області 252 людини отруїлися невідомою речовиною після обробки полів.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

"При проведенні розслідування встановлено, що у період з 10:30 до 12:15. 20.09.2018 року до місцевої амбулаторії села звернулося 179 жителів, в т.ч. 56 дітей с. Іване-Пусте Борщівського району Тернопільської області з попереднім діагнозом: "Отруєння невідомою речовиною". Госпіталізації потерпілі не потребували та знаходяться на амбулаторному лікуванні на базі АЗПСМ с. Іване-Пусте", - йдеться у повідомленні.

Місцеві жителі пов’язують своє захворювання з хімічною речовиною, яку застосовували під час  агротехнічних заходів місцеві аграрії на полях.

За інформацією агрофірми використовували препарат "Ураган форте". 

"Встановлено, що голова селищної ради був поінформований про проведення заходів, але із порушенням термінів (інформацію отримав 17.09.2018 р.). Зі слів голови, він попередив тільки керівників ЗОШ та ДНЗ. Відповідно місцеве населення не було вчасно поінформоване про проведення обробки угідь", - зазначають у Держспожислужбі.

Крім того, за даними попереднього розслідування авіаційну обробку здійснили з порушенням відстаней від оброблювальних ділянок до житлової забудови.

"Фітосанітарною лабораторією Держпродспоживслужби відібрано 4 проби (2 ґрунту та 2 рослин) для дослідження на залишкову кількість діючої речовини агрохімікату, зазначеного у повідомленні ТОВ "Агрополіс" ("Ураган-форте"). Дослідження тривають", - додали у відомстві.

Також після засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Борщівській РДА вирішили призупинити проведення агрохімобробку полів до встановлення причин погіршення стану здоров’я місцевих жителів. 

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування