РФ отримала ноту від Києва про долю договору про "дружбу"

Вівторок, 25 вересня 2018, 11:06

24 вересня Росія отримала офіційну ноту від Києва про непродовження Договору про дружбу між Україною й Російською Федерацією.

Про це директор Другого департаменту СНД Міністерства закордонних справ РФ Андрій Руденко повідомив журналістам у вівторок, передає ТАСС.

"Ноту нам приніс у понеділок тимчасовий повірений (у справах України)", – поінформував дипломат.

"Хоча вона фактично нічого не змінює, ви знаєте, що і указ був про це Порошенком виданий минулого тижня, було відповідну заяву МЗС зроблено, але тим не менше це формальний звіт про те, що з 1-го квітня договір перестане діяти", – сказав Руденко.

Він додав: "Україна вирішила не пролонгувати великий договір з Росією – звісно, ми дуже жалкуємо про це".

"Не дивлячись на те, що цей договір був рамковим, він задавав тон усім іншим угодам", – зазначив Руденко.

Договір про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною та РФ було підписано в травні 1997 року і набув чинності він 1 квітня 1999 року строком на 10 років, з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін.

Діяти він буде до 1 квітня 2019 року – але Україна вирішила не продовжувати його далі Указ про введення в дію відповідного рішення РНБО президент Петро Порошенко підписав 17 вересня – і після публікації 19 вересня він набув чинності.

Термін, коли сторони повинні заявити про намір продовжити або розірвати дію договору на черговий період, закінчується в жовтні 2018 року.

доповнено