У НАБУ жаліються, що суди не садять топ-корупціонерів

Вівторок, 25 вересня 2018, 14:10

З 155 кримінальних проваджень, у яких детективи НАБУ завершили досудове розслідування, суди винесли вирок лише у 33 випадках.

Про це 25 вересня повідомили в прес-службі НАБУ.

У відомстві заявляють, що у 49 провадженнях навіть не відбулося підготовчого засідання, на якому справу мають призначити до розгляду по суті, а деякі справи перебувають у канцеляріях судів понад 1,5 року.

"З понад півтора сотні справ НАБУ та САП, лише у 33 є судові рішення, причому лише у двох справах було винесено вирок, пов’язаний з позбавленням волі: трьох осіб засуджено до реального покарання", - зазначили у Нацбюро.

Так, у 21 випадку вироки були пов’язані із угодою зі слідством, у 9-ох випадках підсудних звільнили від кримінальної відповідальності, 1 раз суд ухвалив рішення про закриття провадження.

 
фото НАБУ

Лідерами антирейтингу із затягування справ став Хмельницький міськрайонний суд, який понад 22 місяці не може розпочати розгляд справи за обвинуваченням працівників прокуратури Тернопільської області.

Іншими учасниками антирейтингу стали київські суди: Печерський, Шевченківський і Солом'янський.

 
фото набу

У НАБУ резюмують, що за відсутності вироків у справах стосовно топ-корупції, у дохід держави не можуть бути повернуті арештовані під час розслідування кошти та майно, хоча у деяких випадках затягування зумовлюються об’єктивними причинами.

Українська правда


powered by lun.ua