Жоден із претендентів на президентство не набирає і 15% голосів

Вівторок, 25 вересня 2018, 14:12
Жоден із претендентів на президентство не набирає і 15% голосів

Перша вісімка електорального рейтингу ймовірних претендентів на посаду президента України набирає від 5% до 13% голосів.

Про це свідчить опитування групи "Рейтинг", проведене 10-18 вересня.

За даними соціологів групи, за лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко готові віддати свої голоси 13,2% усіх опитаних.

За шоу-мена Володимира Зеленського готові проголосувати 7,8%.

За чинного президента Петра Порошенка – 6,8%.

За лідера "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка – 6,6%.

За представника "Опозиційного блоку" Юрія Бойка зараз проголосували б 5,7%, а за Вадима Рабіновича – 5,4%.

Лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка підтримують 5,2%.

За рок-музиканта й соліста гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука, якби він балотувався, віддали б голоси 5% усіх опитаних.

Рейтинг інших кандидатів – менше 2,5%.

Не визначилися з вибором 17%, не хочуть брати участі у голосуванні 12,6%.

Рейтинг партій та кандидатів станом на вересень 2018-го
Електоральні рейтинги станом на вересень 2018-го
ratinggroup.ua

Соціологи зазначають, що підтримка Тимошенко більш-менш рівномірна в усіх макрорегіонах з акцентом на центр. Зеленського більше підтримують у центрі й на півдні, Порошенка та Гриценка – на заході. А Бойко й Рабінович традиційно мають найкращі показники у південно-східних регіонах. 

Рейтинг т.зв. "другого вибору" показує, що теоретично Гриценка, Тимошенко й Зеленського могли б ще підтримати до 5% опитаних за умови, якщо їхній основний фаворит не братиме участі у виборах. Вакарчука за таких умов могли б підтримати ще 4,4% виборців, Рабіновича – 3,8%, Садового – 3,4%, Ляшка – 2,8%.

 

Антирейтинг політиків надалі очолює чинний президент. За Петра Порошенка за жодних обставин не проголосували б половина виборців.

Олега Ляшка, Юлію Тимошенко, Арсенія Яценюка та Юрій Бойка не підтримали б до чверті опитаних, Вадима Рабіновича й Олега Тягнибока – майже кожен шостий.

 

Третина опитаних готові брати участь в акціях на підтримку "свого" кандидата. 

І третина опитаних готова проголосувати за того, на чию користь зніметься їхній фаворит. Серед симпатиків Порошенка, Тимошенко, Бойка й Рабіновича майже половина таких.

 

При цьому дві третини опитаних переконані, що президентські вибори 2019 року не будуть чесними, лише 16% – протилежної думки. Чверть не змогли сказати.

Найбільше переконані у нечесності майбутніх виборів симпатики Бойка та Рабіновича, а також ті, хто взагалі не має наміру голосувати. 

43% опитаних вважають, що президентом має стати кандидат із досвідом керування країною, майже стільки ж – що нова особистість. Запит на "нові обличчя" найвищий у симпатиків Зеленського й Вакарчука, на досвідчених – у симпатиків Порошенка й Тимошенко. 

Опитування проведено серед 2500 респондентів старше 18 років методом face-to-face інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Олена Рощенко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування