Тимошенко хоче ліквідувати "Нафтогаз"

П'ятниця, 28 вересня 2018, 15:12

Лідер партії "ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє про намір ліквідувати НАК "Нафтогаз України" після президентських виборів.

Про це вона сказала на прес-конференції в п'ятницю в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Для правління цієї корумпованої продажної влади залишилося півроку. Через півроку перше, що ми зробимо, – ліквідуємо НАК" Нафтогаз "як непотрібного посередника", - заявила Тимошенко.

"А також, якщо НАК "Нафтогаз" створить інші посередницькі структури, а він зараз планує це зробити для продажу природного газу українцям... Все це буде ліквідовано", - додала вона.

Політик також розкритикувала ініціативу "Нафтогазу" про продаж 49% -ої частки газотранспортної системи (ГТС) України.

"Для того щоб побудувати таку ж газотранспортну систему, потрібно витратити $300 млрд. Це порахована сума в цінах сьогоднішнього дня, враховуючи газові сховища... Вони збираються забрати практично половину власності ГТС в 20 разів дешевше. Приблизно те, що вони оцінюють в $ 7 млрд", - сказала лідер "Батьківщини", назвавши таку ідею "аферою століття".

Тимошенко також заявила, що якщо продаж 49% ГТС відбудеться, після президентських виборів це рішення буде скасовано.

Крім того, вона вважає обманом твердження про те, що українська ГТС залишиться без потрібних обсягів транспортування газу. На її думку, такого розвитку ситуації можна не допустити стрімким збільшенням видобутку українського газу.

"Перше, що ми будемо робити, - це розгорнемо стрімкий видобуток природного газу після президентських виборів, повністю забезпечимо себе нашим українським природним газом і будемо частково наповнювати нашу газотранспортну систему і експортувати газ в ЄС", - сказала політик.

20 червня лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що візьме участь у виборах президента України у 2019 році.

За результатами соцопитування, проведеного КМІС у вересні, серед тих, хто визначився, за кого голосуватиме, Тимошенко підтримали б 19,3% українців.

powered by lun.ua