Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Антимайданівця "Топаза" випускають на свободу

П'ятниця, 28 вересня 2018, 17:10
Антимайданівця Топаза випускають на свободу

Суд наказав звільнити засудженого до 8 років позбавлення волі "антимайданівця" Гната Кромського, відомого на прізвисько "Топаз".

Про це "Українській правді" повідомив його адвокат Дмитро Горшколєпов.

"Зараз триває процедура оформлення процесуальних документів. Він знаходиться в приміщенні суду", – сказав адвокат.

У п'ятницю, 28 вересня, суд розглянув клопотання захисту Кромського про перерахунок термінів за так званим "законом Савченко".

"Йому зараховано час, проведений під вартою з 2014 року, більше 8 років призначеного судом покарання", – пояснив Горшколєпов.

За його словами, Верховний Суд ухвалив нові роз'яснення щодо "закону Савченко". Тепер правило "один день за два" можна застосувати до тих, хто вже отримав вирок. Крім того, вже скасований закон діє для тих, кого затримали в час його чинності.

Таким чином, "Топазу" перерахували, зокрема, час між першим вироком та рішенням апеляційного суду та деякі дні в СІЗО у 2016-2017 роках.

Захист стверджує, що Кромський відсидів навіть більше призначеного строку.

12 липня 2018 року апеляційний суд залишив без змін вирок Кромському.

"Топаза" засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Крім того, частину попереднього ув'язнення (з 28 березня по 29 березня 2014 р, з 26 квітня по 12 вересня 2014 року, з 17 грудня 2014 р до 20 червня 2017р.) йому зарахована в строк відбування покарання з розрахунку день за два (за "законом Савченко").

Таким чином, Кромський мав провести у в'язниці ще близько двох років.

Він був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Став відомий за позивним "Топаз" після появи в мережі Інтернет відео, знятого в таборі "Антимайдану".

Зйомка обривається після того, як на автора відео нападають "тітушки" і він кілька разів гукає про допомогу до Кромського: "Топаз, дай команду!".

Соня Лукашова, для УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...