Хлор для очищення води в окуповану Макіївку завозили з РФ - МТОТ

Субота, 29 вересня 2018, 18:32
Хлор для очищення води в окуповану Макіївку завозили з РФ - МТОТ

Хлор на Макіївську фільтрувальну станцію для очищення води постачався з Російської Федерації. 

Про це 29 вересня повідомили у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МТОТ). 

За даними відомства, МКЧХ і Швейцарська агенція розвитку та співробітництва надавали хлор для очищення води на фільтрувальні станції КП "Вода Донбасу" в якості гуманітарної допомоги.

"Ці місії не здійснювали доставку хлору на Макіївську фільтрувальну станцію. За наявною інформацією, хлор постачався з РФ", - зазначили в МТОТ. 

 
Фрагмент схеми водопостачання на тимчасово окупованій території Донецької області
джерело: МТОТ

У міністерстві також повідомили, що МТОТ направило звернення до представників СММ ОБСЄ з проханням надіслати представників Місії до місця спалаху захворювання для з’ясування причин отруєння населення. 

У свою чергу у "Східній Правозахисній Групі" повідомили, що станом на ранок 29 вересня відомо про 8 випадків звернення людей до лікарні у Макіївці з симптомами отруєння. 

"Ситуація з отруєнням людей у Макіївці торкнулася мешканців двох районів - Гірницький і Радянський ... Окупаційні адміністрації "ДНР" майже одразу підтвердили інформацію про те, що трапилося (про отруєння людей - ред.)", - зазначили у Групі. 

Також зазначається, що на нараді в окупаційній адміністрації Макіївки щодо контролю епідеміологічної ситуації повідомили, що станом на 11:00 28 вересня у стаціонарних відділеннях Дитячого клінічного центру Макіївки та Міської лікарні №7 перебуває 41 особа, у т.ч. 31 дитина, а за період з 23 по 27 вересня до лікарень звернулося 69 дітей і 19 дорослих. 

Нагадаємо, через отруєння водою в окупованій Макіївці на Донеччині було госпіталізовано 87 осіб. 

За даними представника омбудсмена в Луганській і Донецькій областях, причиною отруєння став марганець, який окупанти використовували для часткової дезінфекції води через брак хлору. 

Станом на 27 вересня кількість людей, які отруїлися водою у Макіївці, перевищувала сто осіб.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування