"Слуга народу": Зеленський не коментує, чи піде партія на вибори

Вівторок, 4 вересня 2018, 16:43

Партія "Слуга народу", зареєстрована наприкінці 2017 року, не має ні нерухомості, ні коштів, але має Вищу раду партії, повні тезки членів якої прямо пов’язані зі студією "Квартал-95".

Про це повідомляє Громадський рух "Чесно". 

 
У прес-службі "Кварталу-95" повідомили "Чесно", що не мають фотографії свого директора Баканова.

Однак, чи планує партія брати участь у виборах, ні представники партії, ні засновник ТОВ "Студія Квартал-95" Володимир Зеленський наразі не говорять.

На запитання "Чесно" щодо виборів прес-секретар "Кварталу-95" Тетяна Руденко відповіла так:

"На жаль, представники партії не можуть надати коментарі з приводу вашого запиту. Інформації, яка б могла зацікавити вас, наразі немає".

Попри готовність українців (4% у грудні 2017 року і 5% у травні) проголосувати за "Слугу народу" на виборах до Верховної Ради, медіаексперт ГО "Детектор медіа" Отар Довженко у можливість появи партії у парламенті не вірить.

"Політична сатира – "Квартал", "Слуга народу" і так далі – роблять впізнаваність Зеленського відмінною від нуля. Я думаю, що як медійний проект, медійна провокація це спрацьовує добре. Як щось, що може провести політичну силу через п'ятивідсотковий бар'єр у Верховну Раду, – сумніваюся", - переконаний він.

На думку Довженка, партія ближче виборів може влаштувати "якусь коронну провокацію".    

Однак політтехнолог Сергій Гайдай припускає, що Зеленський міг зареєструвати партію не просто так.

"Чесно, не можу сказати, це ініціатива самого Зеленського, чи вона пов'язана з якоюсь фінансово-промисловою групою, яка хоче взяти участь у наступних виборах – як парламентських, так і президентських. Краще всього це питати в самого Зеленського, наскільки в нього великі політичні амбіції", - сказав Гайдай.

Згідно з фінансовими звітами, "Слуга народу" безоплатно користується 4 квадратними метрами в офісі адвокатського бюро "Качура Лоєрс" на столичній вулиці Січових Стрільців.

Також в інтернеті є інформація, що це бюро надає послуги з "оперативного створення політичних партій".

У "Слуги народу" немає ані власної нерухомості, ані яких-небудь коштів. Упродовж дев’яти місяців свого існування політсила не отримувала жодних грошових внесків.

Як повідомлялося, партія "Слуга народу" насправді була зареєстрована ще 13 квітня 2016 року, але під іншою назвою – "Партія рішучих змін".  

Тоді її очільником був випускник київського університету КПІ та екс-голова студентської ради студмістечка цього вишу Євгеній Юрдига.

У грудні 2017 року "Партія рішучих змін" змінила назву на "Слуга народу", а головою політсили став Іван Баканов.

Між тим, Іван Геннадійович Баканов значиться також керівником ТОВ "95 квартал" і ТОВ "Студія Квартал-95".

Засновником ТОВ "Квартал 95" значиться "Грін Фемілі Лтд (Green Family Ltd), зареєстрована на Кіпрі, а кінцевим бенефіціаром – "Лукас Колокотроніс".

А засновниками ТОВ "Студія Квартал-95" є Володимир Зеленський (на 99,99%) та його дружина Олена (на 0,01%).

В Україні відомий серіал "Слуга народу", створений студією "Квартал 95". У ньому вчитель історії Василь Голобородько, якого грає Володимир Зеленський, стає президентом України і намагається чинити не так, як зазвичай чинили політики.

Згідно з останнім соцопитуванням фонду "Демократичні ініціативи", 6% опитаних бачать як нового політичного лідера Володимира Зеленського.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: