Адвокат Януковича виступає вже 27 годин: суд пішов на перерву

Понеділок, 1 жовтня 2018, 18:32

Адвокат обвинуваченого у державній зраді екс-президента Віктора Януковича Олександр Байдик після 27-годинної промови попросив суд оголосити про перерву в засіданні.

Про це він сказав в ході судових дебатів в Оболонському райсуді Києва 1 жовтня.

Близько 18.00 адвокат Байдик попросив суддю зробити перерву у засіданні, тому що продовжувати йому не дозволяє "стан здоров’я".

Головуючий суддя Владислав Дев’ятко заявив, що адвокат у своїй промові виходить за межі кримінального провадження, адже Байдик не лише посилається на докази, які уже були дослідженні на засіданні, а й цитує їх.

"Разом з тим, враховуючи, що ви в сукупності, не враховуючи перерв, виступаєте 27 годин суд вважає за можливе дати вам перерву до завтра", - сказав Дев’ятко.  

Після цього суддя оголосив перерву в засіданні до 10 ранку 2 жовтня.

 
Байдик говорить уже 27 годин
скріншот трансляції Генпрокуратури

На засіданні 1 жовтня Байдик заявив, що Янукович звернувся по допомогу до президента Росії Володимира Путіна на підставі Договору про дружбу і співпрацю.

Байдик заявив, що на суді говорилося про обставини, які змусили Януковича написати листа Путіну.

Зокрема, адвокат зачитав ряд "фактів", на які спирався Янукович у 2014 році: "підтримка української опозиції країнами ЄС, надання США та ЄС допомоги політикам, які прийшли до влади та їх визнання, донесення міжнародному суспільству неправдивої інформації про ситуацію в Україні представником ООН (Юрієм Сергеєвим), невизнання Росією нової влади в Україні".

Байдик також заявив, що лист Януковича до Путіна, який у березні 2014 року представили на засіданні Радбезу ООН, не є офіційним документом і назвав його "папірцем".

"Кваліфікація цього документу, як офіційного документу ООН, не відповідає дійсності", - сказав адвокат.

Адвокат сказав також, що слід визнати недопустимим доказом показання Порошенка.

"Внаслідок порушення права на перехресний допит був припинений головуючим суддею у справі і сторона захисту, маючи понад 100 питань, не змогла їх задати", - сказав Байдик і натякнув, що позиція судді була упередженою.

Як відомо, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова підтвердила, що Росія в 2014 році отримала від екс-президента Віктора Януковича підписану заяву з проханням ввести війська "для врегулювання ситуації в країні".

16 березня представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російський президент Володимир Путін не отримував від Януковича листів з проханням про введення військ. При цьому в 2014 році сам Путін говорив, що український президент звертався до нього з таким проханням.

Звернення Януковича лягло в основу справи про держзраду Януковича, яку в березні передали в київський суд.

Генпрокурор Юрій Луценко 14 березня демонстрував записи, на яких перші особи РФ говорили про лист Януковича і навіть показували його.

Генеральна прокуратура РФ стверджує, що ані адміністрація президента Володимира Путіна, ані Рада Федерації не отримували лист Януковича з проханням ввести російські війська в Україну.

Читайте також: Свідок №1. Як Порошенка допитували в суді про держзраду Януковича

Альона Мазуренко, УП, Соня Лукашова, УП, Олена Рощенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування