Україна 50-та за людським капіталом, 81% доживе до 60 років – СБ

Четвер, 11 жовтня 2018, 14:31

Україна посіла 50-те місце зі 157-ми за якістю людського капіталу за оцінкою Світового банку.   

Перше дослідження Human Capital Index за 2018 рік є частиною The Human Capital Project і вимірює обсяг людського капіталу, на який дитина може розраховувати, досягаючи 18 років.

Індекс людського капіталу враховує, зокрема, шанси дожити до 5 років, тривалість освіти і якість навчання, витривалість дорослого населення.

Він порівнює продуктивність працівника, яким стане новонароджений, із тим, якого рівня він або вона могли б досягнути, якби були цілком здорові й добре освічені.

Оцінка варіюється в 0 до 1. Україна набрала 0,65 балу.

Індекс людського капіталу
Індекс людського капіталу

Лідер рейтингу – Сінгапур (0,88), аутсайдер – Чад (0,28).

Перша десятка виглядає так: Сінгапур, Південна Корея, Японія, Гонконг, Фінляндія, Ірландія, Австралія, Швеція, Нідерланди та Канада.

Україна у цьому дослідженні обійшла Грузію, Туреччину і Катар, проте поступилася Росії, Об’єднаним Арабським Еміратам та Словаччині.

 

Індекс людського капіталу свідчить, що дитина, народжена в Україні зараз, матиме 65% продуктивності від максимально можливої.

За оцінкою Світового банку, 99 зі 100 українських дітей доживають до 5-річного віку.

Очікуваний час навчання у школі в Україні – 13 років. При цьому насправді діти навчаються лише 10,2 років, зазначають дослідники.

"Гармонізовані результати тестів": студенти в Україні мають 490 очок на шкалі, де 625 – це максимальні досягнення, а 300 – мінімальні.

Що ж до виживання у дорослому віці, то близько 81% нинішніх 15-річок в Україні доживуть до 60 років, за оцінкою Світового банку.

 
Рівень виживання дорослих по світу

Дослідники підрахували, що 56% народжених зараз дітей по всьому світу зароблять за життя майже удвічі менше, ніж могли б, якби уряди ефективніше інвестували в охорону здоров’я та освіту, зазначає "Радіо Свобода".

Україна була серед 28 країн, які висловили зацікавлення до участі в проекті людського капіталу і співпраці зі Світовим банком у цій царині.

Дивіться також: Україна у глобальних рейтингах

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua