Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Роскосмос похвалився в соцмережах успішним запуском ракети під час її аварії

Четвер, 11 жовтня 2018, 17:27

Роскосмос опублікував в Twitter відеозапис з успішним запуском ракети "Союз" незабаром після того, як на космодромі Байконур сталася аварія, проте незабаром пост видалили з соцмережі.

Про це повідомляє російська служба "Радіо Свобода".

Відзначається, що в одному з повідомлень Роскосмоса говорилося про те, що на 287-й секунді після запуску другий ступінь ракети-носія штатно відокремився, а в іншому пості корпорації було сказано, що на 528-й секунді корабель нібито успішно виведений на орбіту.

 

"Насправді на 119-й секунді польоту сталася аварія. Вона трапилася, коли бічні блоки першого ступеня відділялися від центрального блоку другого ступеня. У цей момент спрацював аварійний маяк, корабель розділився на відсіки і випустив парашут", - йдеться в публікації.

 

За даними видання, космонавт Роскосмосу Олексій Овчінін і астронавт NASA Нік Хейг спустилися в капсулі на територію Казахстану. Зараз вони в безпеці, проте у них виявили проблеми зі здоров'ям. При приземленні вони зазнали перевантаження в 6g, хоча згідно зі статистикою, космонавти рідко відчувають перевантаження, що перевищують 4g.

Повідомляється, що Роскосмос створив аварійну комісію для розслідування інциденту. Джерело в ракетно-космічній галузі припустило, що один із блоків другого ступеня при відділенні міг зачепити центральний блок, що спричинило аварію.

За даними агентства, з 2011 року - після згортання американської програми пілотованих запусків - астронавти NASA, які прямують до МКС, змушені орендувати місця в російських апаратах "Союз".

Протягом останніх 7 років цей корабель був єдиним способом дістатися до станції. З літа наступного року американські астронавти будуть літати до МКС на кораблях приватних американських компаній SpaceX і Boeing.

Як повідомлялося, на ракеті "Союз МС-10", яка вирушила з космодрому Байконур на МКС вранці 11 жовтня, після запуску аварійно відключилися двигуни другого ступеня.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування