Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Лавров назвав дії Варфоломія "провокацією за підтримки США"

П'ятниця, 12 жовтня 2018, 23:04
Лавров назвав дії Варфоломія провокацією за підтримки США

На думку очільника МЗС РФ Сергія Лаврова, дії Вселенського патріарха Варфоломія із надання автокефалії православній церкві в Україні це провокація, яку підтримують Сполучені Штати.

Про це повідомляється на сайті МЗС Росії.

"Український патріархат не повертався спиною до Російської православної церкви тому, що Українська православна церква Московського патріархату виступає проти тих провокацій, які зараз затіває Патріарх константинопольський Варфоломій при прямій публічну підтримку з Вашингтона", - обурився Лавров.

На думку російського міністра, для проведення такої "провокації" залучили дві "розкольницькі церкви", маючи на увазі Українську православну церкву Київського патріархату та Українську автокефальну православну церкву.

"В інтересах цієї провокації, скликавши днями Священний Синод в Константинополі, патріарх Варфоломій визнав канонічними і зняв анафему з двох ієрархів, які очолюють ці розкольницькі церкви", - додав Лавров.

Фактором на користь теорії про прихильність Вашингтона до нинішніх церковних подій Лавров назвав заяви щодо цього спецспредставника США з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Курта Волкера.

Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що США підтримують прагнення українців мати власну єдину помісну церкву.

Читайте також: Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: