25.06

Банківський форум

У заповіднику "Софія Київська" прокоментували долю Андріївської церкви

Четвер, 18 жовтня 2018, 16:07
У заповіднику Софія Київська прокоментували долю Андріївської церкви

В Національному заповіднику "Софія Київська" заявили, що з представниками Церкви Вселенского патріархату буде укладено договір про користування Андріївською церквою відповідно до чинного українського законодавства і після реставрації вона буде відкрита.

Про це йдеться в офіційній заяві прес-служби національного заповідника.

Зазначається, що Андріївська церква залишатиметься у власності держави і надалі перебуватиме на балансі Національного заповідника "Софія Київська".

Також повідомляється, що реставрація Андріївської церкви буде продовжена до її повного завершення і після цього її знову відкриють для відвідувань.

"Весь штат пам’яткоохоронців Національного заповідника буде і надалі продовжувати свою роботу, виконуючи вимоги пам’яткоохоронного законодавства", - йдеться у заяві.

"З представниками Церкви Вселенського патріархату буде укладено договір про користування пам’яткою відповідно до чинного українського законодавства", - повідомили у "Софії Київській".

Наголошується, що Національний заповідник має достатній досвід співпраці з представниками церков різних конфесій (Кирилівська церква, Тепла Софія) для того, щоб забезпечити гідне існування пам’ятки — Андріївської церкви.

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький заявив, що процедура передачі у користування культурних пам'яток України не є чимось унікальним і здійснюється на основі угоди.

18 жовтня Верховна Рада ухвалила рішення про передачу Андріївської церкви в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь і обрядів.

За словами спікера парламенту Андрія Парубія, церква на Андріївському узвозі залишиться у власності держави.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтвердив намір надати томос для автокефалії української церкви, зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета і митрополита Української автокефальної православної церкви Макарія

Створення єдиної помісної церкви в Україні має відбутися після об'єднання українських православних церков.

16 жовтня представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що Петро Порошенко ініціює передачу Андріївської церкви у постійне користування Вселенському патріарху.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: