У Раді засудили сексизм: Деякі колеги залишилися на первісному рівні

3751 перегляд
Четвер, 18 жовтня 2018, 18:06

Міжфракційне об’єднання "Рівні можливості" у Верховній Раді закликало чоловіків-нардепів не допускати сексистських та дискримінаційних висловлювань на адресу жінок-колег.

Відповідне звернення зачитала народний депутат від БПП Марія Іонова з трибуни парламенту на засіданні 18 жовтня.

Народні депутатки засудили поведінку колишнього регіонала Володимира Мисика, члена депутатської групи "Партія "Відродження", який "дозволив собі абсолютно неетичні дискримінаційні висловлювання" на адресу позафракційної депутатки Вікторії Пташник.

"На жаль, деякі представники українського парламенту не засвоїли базових правил етичної загальноприйнятої поведінки і залишились на рівні первісного розвитку, коли були мало відомі такі поняття, як повага, гідність і репутація", – зазначила Іонова.

Вона висловила жаль, що на засіданні комітету не знайшлось жодної людини, яка б зауважила на неприпустимості переходу на особистості та попередила би дискримінаційні висловлювання на адресу учасниці засідань.

"Останнім часом випадки сексистських та дискримінаційних заяв почастішали. Можливо, це спричинено зміною погоди, а скоріш за все відсутністю відповідальності і покарання за подібні вчинки", – зазначила Іонова.

Вона нагадала, що зокрема Сергій Каплін, Олег Ляшко та Олег Барна використовували вирази, які "завдають шкоди репутації жінок-урядовців, жінок-депутатів".

"Ми би хотіли попросити колеги, майте повагу. Закликати до здорового глузду. Особливо перед початком виборчої кампанії. Просимо слідкувати за дотриманням принципів недискримінації", – наголосила членкиня МО "Рівні можливості".

Як повідомлялось, на засіданні парламентського комітету з правоохоронної діяльності Володимир Мисик перебивав свою колегу Вікторію Пташник, та заявив, що "не допустить фемінізму на чоловічому комітеті".

Валентина Романенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua