Ассанж судиться з урядом Еквадору "через порушення своїх прав"

Субота, 20 жовтня 2018, 03:17

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що подав позов до суду проти уряду Еквадору "через порушення своїх фундаментальних прав".

Про це повідомляє The New York Times.

Ассанж стверджує, що в посольстві Еквадору в Лондоні "обмежують його контакти з зовнішнім світом і піддають цензурі його заяви".

Також зазначається, що посольство відмовило у зустрічі з Ассанжем старшому юрисконсульту Human Rights Watch Дайні ПоКемпнер, та не дозволило провести кілька зустрічей з адвокатами.

Зокрема, для зустрічі з ним гостям необхідно надати свої особисті дані, у тому числі аккаунти в соцмережах.

Команда юристів засновника WikiLeaks на чолі з колишнім іспанським суддею Бальтазаром Гарсоном провели прес-конференцію в столиці Екdадору Кіто, де було подано позов.

Метою позову є запобігання введенню нових суворих правил, які регулюють онлайн-активність Ассанжа і порядок його відвідування.

У кінці вересня засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж залишив посаду головного редактора ресурсу через те, що не може отримати доступ до Інтернету, але залишається його видавцем.

У березні 2018 року влада Еквадору позбавила засобів зв'язку із зовнішнім світом засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який живе в посольстві цієї країни в Лондоні.

Таке рішення було прийнято, оскільки Ассанж "порушив письмове зобов'язання, дане уряду Еквадору в кінці 2017 року не поширювати повідомлення, які можуть впливати на стосунки Еквадору з іншими державами".

Як повідомляє The Guardian, такий крок був зроблений після того, як Ассанж у Твіттері прокоментував заяву Британії про відповідальність РФ за отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього російського агента та його дочки в Солсбері.

За його словами, заява Британії без наявності незалежного підтвердження ОЗХЗ лише дала дозвіл Кремлю до поширення думки всередині країни, що Росію переслідують.

Окрім того, Ассанж розкритикував висилку російських дипломатів.

На початку серпня стало відомо, що Джуліан Ассанж готовий покинути посольство Еквадору в Лондоні, у якому він переховується від кримінального переслідування з 2012 року.

У січні 2018 року Еквадор надав громадянство Ассанжу.powered by lun.ua