Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Парубій: Підвищення цін на газ - рішення неминуче

Субота, 20 жовтня 2018, 22:37

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що підвищення ціни на газ - рішення неминуче і "необхідне для недопущення в Україні економічної кризи".

Про це йдеться у заяві спікера ВР, яку оприлюднено на сайті парламенту. 

Рішення уряду щодо підвищення ціни на газ Парубій назвав таким, що "не є і не може бути популярним".

"Але справжні керівники-державники, ясно усвідомлюючи втрати особистої популярності, коли це необхідно, їх приймають. Велика проблема нашої країни у тому, що популісти минулого завели Україну у дуже важкі економічні обставини, і сучасні керівники держави у цих ускладнених умовах змушені проводити жорсткі економічні реформи", - йдеться у заяві голови ВР. 

Парубій заявив, що проводив зустрічі, зокрема, й з делегацією Світового банку та Міжнародного валютного фонду та "закликав  міжнародних партнерів зняти з порядку денного питання підвищення ціни на газ".

"Підняття ціни на газ - рішення неминуче, адже від цього залежить фінансова підтримка України з боку МВФ, яка зараз дуже потрібна державі. Це рішення необхідне для недопущення в Україні економічної кризи", - зазначив він і додав, що "вважає обов’язком підтримати рішення уряду".

"Переконаний, що система субсидій розроблена урядом, надасть реальний економічний захист кожній родині, яка цього потребує", - підсумував Парубій. 

Читайте також:

"Економіка ринкової ціни на газ. Чому без підвищення не обійтись"

Нагадаємо, 19 жовтня на екстреному засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%для газопостачальних компаній ціна на газ складе 8550 гривень за тисячу кубометрів. 

Наразі вартість газу для населення становить 6,96 грн/куб.м. Якщо порівняти цей тариф з новою ціною, то виходить підвищення на 22,9% - на 0,6 процентних пункта менше, ніж оголосив Гройсман.

Питання цін на газ для населення було одним із ключових для відновлення фінансування з боку МВФ: в рамках співробітництва з МВФ Україна зобов'язалася відмовитися від спеціальних зобов'язань (PSO) і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

Постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов'язання з продажу газу населенню і ТКЕ діятимуть до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, потім - до кінця липня, серпня і вересня, а 28 вересня - до 18 жовтня.

19 жовтня МВФ оприлюднив заяву, згідно з якою Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується у березні 2019 року.

"Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) буде основою для економічної політики влади у 2019 році", - заявили у МВФ.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: