Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ректор КПІ не задекларував бізнес у Чорногорії і нерухомість у США – ЗМІ

Неділя, 21 жовтня 2018, 11:18
Михайло Згуровський
сайт КПІ

Ректор Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, голова наглядової ради КП "Укроборонпром" Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний з сином бізнес у Чорногорії, продаж нерухомості та один з будинків дружини у США.

Про це йдеться в розслідуванні Іллі Лукаша для програми "ЦРУ" на 24 каналі, повідомляють "Наші гроші".

Згуровський у своїй декларації за 2017 рік вказав 3 млн грн. річного прибутку, будинок на 287 кв м і ділянку на Крюківщині під Києвом, дві автівки і заощадження на 1,5 млн грн.

Дружина Згуровського Тетяна Померанцева є громадянкою США. Її місце роботи – компанія "Системний аналіз та рішення".

Згідно з декларацією, Померанцева має будинок на 150 кв м. у Каліфорнії (США). Разом з тим, дружина відмовилася надавати інформацію про його вартість.

За допомогою офіційних американських реєстрів студенту КПІ Олександру Савиську та журналістам вдалося з’ясувати, що Михайло Згуровський та його син Олександр Згуровський мали у США інші об’єкти нерухомості.

Згідно з реєстрами, 5 травня 2016 року Михайло та Олександр Згуровські продали дві сусідні земельні ділянки в окрузі Ескондідо у Каліфорнії за $500 тис.

31 травня того ж року родина Згуровських (Олександр та Михайло) продала сусідній з ділянками будинок на 300 кв м вже за $840 тис. В декларації ректора відсутня інформація про продаж американської нерухомості.

У жовтні 2017 року син ректора Олександр Згуровський продав у сусідньому окрузі штату Каліфорнія – Лейксайд – будинок майже на 400 кв м за $659 тис.

"Підрахунок доходів із декларації ректора показує, що на купівлю подібної нерухомості пану Згуровському довелося б збирати кошти понад 10 років", - зазначають журналісти.

"ЦРУ" також з’ясувало, що Тетяна Померанцева з 2011 р. є співвласницею будинку на 200 кв м на курорті Сан-Франциско, який сайти з продажу нерухомості оцінюють майже у півмільйона доларів. В декларації чоловіка будинку теж немає.

Крім того, журналісти встановили, що Михайло та Олександр Згуровські є співзасновниками та співвласниками інвестиційно-будівельної компанії "Sky Development" у Чорногорії (м. Нікшич). Вона продає нерухомість у мальовничих куточках Балканських гір. За даними "ЦРУ", мова йде про мільйони євро.

Згідно з даними сайту чорногорського Міністерства туризму, "Sky Development" має 9 дозвільних документів на реконструкцію та будівництво. У документах Міністерства компанію двічі називають інвестором будівельних проектів, де забудовником виступає "AG Project". Її власник Зоран Тодорович згадується в документах яг головний проектувальник компанії "AG Infoplan".

"Sky Development" та "AG Infoplan" розташовані за однією адресою і в одному офісі з Почесним консульством України в Чорногорії. А сам консул Предраг Міловіч – директор і власник "AG Infoplan" – компанії, яка будує проекти на інвестиції "Sky Development".

Журналісти також з’ясували, що ректор Згуровський вручав Міловічу диплом, мантію та пам’ятний знак "Почесний доктор КПІ".

На сайті "Sky Development" вказано український номер телефону. Представник "ЦРУ" зателефонував за цим номером і як потенційний покупець квартири домовився про зустріч у Києві. На неї разом з представником компанії прийшов і сам Олександр Згуровський, який є директором "Sky Development".

Він підтвердив, що його компанія займається будівництвом, а забудовником є Міловіч, що надає "певний рівень протекції". В той же час Згуровський-молодший відмовився від офіційних коментарів.

Інформації про бізнес в Чорногорії теж немає у декларації ректора Згуровського.

"Не вказання цих відомостей тягне за собою кримінальну відповідальність – до 2 років позбавлення волі. Особа займає серйозні посади, має певний доступ до держресурсу. Особа могла отримати кошти нелегально, в тому числі внаслідок вчинення якихось злочинів, потім вони відмиваються. Уже за кордоном купується нерухомість. І це фактично має ознаки відмивання – кримінального правопорушення", – вважає юрист, член правління "Центру протидії корупції" Олена Щербань.

Як повідомлялося, 23 січня 2018 року головою наглядової ради КП "Укроборонпром" було обрано ректора Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського" Михайла Згуровського.

Перед цим президент Петро Порошенко призначив Згуровського членом наглядової ради державного концерну "Укроборонпром".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: