Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

США не шантажують Росію погрозами вийти з ракетної угоди – Болтон

Вівторок, 23 жовтня 2018, 08:57

Сполучені Штати Америки ще не ухвалили остаточного рішення щодо розгортання ракет в Європі в разі розірвання договору про ліквідацію ракет середнього і меншого радіусу дії.

Про це радник президента США з національної безпеки Джон Болтон сказав 22 жовтня ввечері після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим,Ю передає "Радіо Свобода".

Болтон відкинув звинувачення Росії в тому, що Сполучені Штати погрожують вийти з договору 1987 року, щоб шантажувати Москву.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що в понеділок Лавров і Болтон обговорили "перспективу взаємодії країн, в тому числі в інтересах врегулювання регіональних конфліктів, ефективної боротьби з тероризмом і підтримання стратегічної стабільності".

Раніше Сергій Лавров і речник Кремля Дмитро Пєсков заявили, що вихід США з угоди зробить світ "більш небезпечним" і може змусити Москву вжити заходів для відновлення балансу сил.

Президент США Дональд Трамп 22 жовтня знову заявив, що Вашингтон має намір денонсувати договір 1987 року про ліквідацію ракет середнього і меншого радіусу дії через порушення його російською стороною. Трамп наголосив, що США готові збільшити свій ядерний арсенал.

Нова заява Трампа виголошена напередодні запланованої на 23 жовтня зустрічі Болтона з президентом Росії Володимиром Путіним.

Очікується, що Джон Болтон оголосить Володимиру Путіну про рішення Дональда Трампа про відмову США від договору 1987 року.

Договір, підписаний Рональдом Рейганом і Михайлом Горбачовим, ліквідував цілий клас ракет наземного базування, як звичайних, так і ядерних, з радіусом дії від 500 до 5,5 тисячі кілометрів.

Однак, як заявляє Вашингтон, Москва на порушення домовленостей створила ракету середньої дальності "Новатор 9М729", здатну завдати блискавичного удару по країнах НАТО.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: