У Краматорську побили журналіста, що знімав укладку асфальту під снігом

Понеділок, 10 грудня 2018, 14:58

У Краматорську Донецької області побили журналіста-фрілансера Андрія Романенка, коли він знімав, як під час дощу в міському парку клали асфальт.

Постраждалий розповів "Радіо Свобода", що увечері 9 грудня побачив, як будівельна бригада, попри сильний дощ і сніг, ремонтує одну зі стежок в парку імені Пушкіна.

За словами Романенка, він вирішив зафіксувати неефективне використання коштів платників податків.

"Будівельники мене впізнали, ми трохи поспілкувалися, я почав знімати. Але якийсь чоловік – напевне, бригадир, – підійшов і спитав, що я знімаю. Я відповів, що знімаю, як витрачаються бюджетні гроші", – розповів журналіст.

"Він мені почав розповідати, що не можна знімати ані людей, ані техніку, але я відповів, що я журналіст і маю на це право, оскільки йдеться про бюджет", – продовжив Романенко.

Після цього чоловік напав на нього, вдарив по обличчю, відібрав телефон і змусив силою видалити відео, яке зняв журналіст.

Одразу після нападу Романенко подав заяву в поліцію про перешкоджання журналістській діяльності.

Замовником будівельних робіт на реконструкцію парку виступає управління капітального будівництва міської ради Краматорська, каже він.

У міській раді від коментарів поки відмовилися, але пообіцяли надати їх згодом.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нападу на журналіста, підтвердила прес-офіцер краматорського відділу ГУ НП в Донецькій області Валерія Осипець. Події кваліфікували за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України.

Наразі особа нападника правоохоронцям не відома.

"Зараз встановлюється точне місце злочину, після цього буде з’ясовано, хто проводив будівельні роботи", – повідомила Осипець.

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко заявив, що у профспілці стурбовані високим рівнем агресії щодо журналістів і в Києві, і в регіонах.

"Ми розраховуємо на оперативне розслідування місцевою поліцією факту грубого перешкоджання Андрію Романенку, водночас, НСЖУ звернеться також до міської влади Краматорська з пропозицією провести службове розслідування інциденту та публічно засудити агресивну поведінку комунальників", – заявив Томіленко.

Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів карається штрафом або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.powered by lun.ua