У ЄС хочуть закрити порти для російських суден – проект резолюції

Середа, 12 грудня 2018, 15:48

Європейський парламент готується схвалити у середу резолюцію із закликом до країн-членів Євросоюзу закрити свої порти для російських суден, які прибувають з Азовського моря. 

Про це йдеться в одній із поправок до резолюції про стан імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, пише "Укрінформ".

"Європарламент закликає країни-члени закрити доступ до портів ЄС для російських суден, які прибувають з Азовського моря, доки Росія не відновить вільну навігацію через Керченську протоку та в Азовському морі", - йдеться у поправці, яку внесла група Європейської народної партії, а також доповідач щодо України депутат Міхаель Галер.

Європарламентарі також засуджують навмисний акт агресії Росії проти України, здійснений 25 листопада у Керченській протоці, та вимагають негайного і безумовного звільнення українських кораблів та моряків, які повинні отримати статус військовополонених.

Поправка також містить заклик до ОБСЄ розширити мандат Спеціальної моніторингової місії в Україні на регіон Азовського моря.

Європейська правдаpowered by lun.ua