Український моряк у СІЗО РФ домігся відключення "Русского радіо"

24438 переглядів
Середа, 12 грудня 2018, 16:28

Росіяни намагаються впливати на заарештованих українських моряків, звинувачених у порушенні кордонів РФ, підсилаючи невідомих під виглядом адвокатів.

Про це повідомляє член команди захисників українських військовополонених Марія Куракіна, яка 12 грудня відвідала в "Матроській тиші" пораненого моряка Андрія Артеменка.

"До нього приходила разом зі слідчим якась жінка, що представилася адвокатом, не назвавши своє прізвище. Зазначила, що прізвище її занадто складне для сприйняття", - пише Куракіна.

Вона зазначає, що попередила свого підзахисного, як діяти в подібних ситуаціях.

Щодо стану здоров'я Артеменка, який разом з ще двома моряками Василем Сорокою та Андрієм Ейдером отримав поранення під час обстрілу судна "Бердянськ", авдокат зазначає наступне:

"Осколкові поранення в ліву руку, пальці, по тілу, окалина при вибуху потрапила в очі. Начебто бачить, але зір викликає мої побоювання. Можлива контузія. Зараз почувається краще".

За словами Куракіної, Артеменко, як і личить військовому, тримається бадьоро, підтягнуто.

"Бойовий дух на підйомі, цікавиться новинами у справі. Андрій передає привіт своїм близьким-батькам, нареченій, просить передати, що все нормально, приймає призначені тюремними лікарями препарати. Чекає повернення додому, до рідних", - зазначає адвокат, резюмуючи, що стан його здоров'я підзахисного буде тримати під контролем.

Інший адвокат – Олександра Маркова – повідомляє подробиці про стан ще одного пораненого українського моряка Андрія Ейдера – наймолодшого (18 років) з військовополонених.

"Осколкове поранення ніг, кульгає... Приходить до тями, може пересуватися (і йому навіть не потрібні милиці, але кульгає) і виглядає досить бадьоро, не втрачає почуття гумору", - пише Маркова.

Правда, за словами адвоката, у Ейдера насилу згинається коліно і один осколок з ноги ще не витягли, але тримається він дуже гідно й мужньо.

Маркова також повідомляє, що тюремники замінили Ейдеру на його прохання "Русское радио" на "Європу плюс".

"Після попередніх публікацій у ЗМІ з приводу радіо Андрій жартує і сподівається, що не зіпсував "Русскому радіо" рейтинги", – пише адвокат.

"Ми продовжуємо працювати і сподіваємося, що незабаром стане менше військових, змушених зустрічати Новий рік не зі своїми сім’ями", – резюмує Маркова.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua