Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Порошенко: Це день остаточного здобуття незалежності

Субота, 15 грудня 2018, 17:00
Порошенко: Це день остаточного здобуття незалежності
Фото прес-служби президента

Президент Петро Порошенко заявляє, що день створення Об'єднаної української православної церкви є днем остаточного здобуття незалежності України.

Про це він сказав, виступаючи на Софійській площі у Києві після завершення об'єднавчого собору.

"Це день остаточного здобуття нашої української незалежності від Росії. І Україна вже не буде пити, кажучи словами Шевченка, "з московської чаші московську отруту"", - зазначив Порошенко.

 
Фото прес-служби президента

Він оголосив, що помісний собор УПЦ КП, собор і всі ієрархи УАПЦ, група єпископів УПЦ МП заснували Об'єднану українську церкву.

"Що це за церква? Це церква без Путіна. Це церква без Кирила. Це церква без молитви за російську владу і за російське військо. Бо російська влада і російське військо вбивають українців. Але це церква з Богом, це церква з Україною", - додав президент.

"Ми, як ніхто інший, добре знаємо: там, де сьогодні махають російським кадилом, завтра б'ють російськими "Градами". Бо спочатку Кирил колесив Україною з пропагандою "русского мира", а потім поїхали їхні танки", - сказав він.

Порошенко також згадав слова президента РФ Володимира Путіна про те, що розпад СРСР став для Росії головною геополітичною катастрофою двадцятого століття.

"Як дуже добре написав Мирослав Маринович, для Путіна надання автокефалії українському православ’ю є другою геополітичною катастрофою. Тільки, дозвольте мені поправити, цього разу – вже масштабом не століття, а тисячоліття. Нехай знають", - сказав він.

Порошенко подякував предстоятелю УПЦ КП Філарету та предстоятелю УАПЦ Макарію за їхню роль у створенні об'єднаної церкви.

"А ще хочу подякувати тим ієрархам УПЦ МП, які попри тиск, погрози, прокльони Москви та її п'ятої колони прийняли мужнє рішення і прийшли сьогодні на собор. Все дуже просто – просто вони між Україною та Росією вибрали Україну, і ми вітаємо цей вибір", - зазначив президент.

Він також знову наголосив, що в Україні "не було, нема і не буде державної церкви" та запевнив, що держава не буде втручатися в діяльність церкви.

"Я гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто з тих чи інших причин вирішить залишитися з тій церковній структурі, яка буде зберігати єдність з РПЦ. Але так само гарантую, що держава захистить права священиків і мирян УПЦ МП, які добровільно вирішать вийти з-під Москви, щоб з іншими православними творити помісну церкву", - підкреслив Порошенко.

Після цього він представив предстоятеля Української помісної автокефальної православної церкви Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

"Саме йому випаде почесна місія разом з президентом поїхати до Константинополя на початку січня і отримати довгоочікуваний томос", - сказав Порошенко.

Читайте також:

Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Катерина Тищенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...