Варфоломій запросив Епіфанія на вручення томосу

Субота, 15 грудня 2018, 23:41

Вселенський патріарх Варфоломій запросив новообраного предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на вручення томосу до Стамбула 6 січня.

Про це йдеться у повідомленні Вселенського патріархату в Facebook.

"З Божою славою, великою радістю та задоволенням, Вселенський Патріархат оголошує про успішне завершення роботи об'єднавчого собору заснуванням нової православної автокефальної церкви в Україні… Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній обраний її предстоятелем", - йдеться в повідомленні.

У Вселенському патріархаті підтвердили, що Епіфаній звернувся до патріарха Варфоломія, "висловив свою повагу і попросив благословення матері церкви на здійснення служіння".

"У цьому контексті оголошено, що Вселенський патріарх Варфоломій запросив блаженнійшого Епіфанія на Фанар, щоб спільно провести божественну літургію на велике свято Богоявлення та вручити йому Томос про створення нової сестринської автокефальної церкви", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, у суботу об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) предстоятелем єдиної Української православної церкви.

Представляючи Епіфанія на Софійській площі у Києві, президент Петро Порошенко заявив: "Саме йому випаде почесна місія разом з президентом поїхати до Константинополя на початку січня і отримати довгоочікуваний томос".

Читайте також:

Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Українська правда


powered by lun.ua