Перше засідання у скандальній "бурштиновій" справі відклали на наступний рік

Середа, 19 грудня 2018, 14:37

Голосіївський райсуд Києва переніс на 5 лютого 2019 року підготовче засідання у так званій бурштиновій справі, фігурантами якої є нардепи Максим Поляков і Борислав Розенблат.

Про це повідомляє у Facebook Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За її даними, відповідне рішення суд ухвалив 18 грудня.

"Засідання не відбулося через неявку одного обвинуваченого і його захисників та адвокатів іншого обвинуваченого. Наступне судове засідання призначено на 11:00 год. 05.02.2019 року", - розповіли в прокуратурі.

Там зазначили, що прокурори САП наполягатимуть на дослідженні судом причин та поважності неявки учасників провадження.

Підготовче засідання у "бурштиновій" справі мало відбутись ще 23 жовтня, однак його відклали через хворобу судді.

8 жовтня прокуратура повідомила, що справу народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова направили до суду.

Антикорупційні органи заявляли, що Борислав Розенблат і депутат від "Народного фронту" Максим Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидента за видобуток бурштину в Україні.

Зокрема Розенблата звинувачують у тому, що він отримав 200 тисяч доларів за вплив на рішення чиновників Держслужби геології і надр та місцевої влади про надання ТОВ "Укртехдобич" спецдозволів на користування надрами.

Самі нардепи заперечують причетність до злочину.

Слідчі опублікували аудіо- та відеозаписи, на яких Розенблат спілкується з учасниками схеми. На кількох ідеться про підписання законопроектів №5436 і №5437, які пропонують зміни до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування видобутку бурштину та звільнення від податків осіб, які ввозять в Україну обладнання для промислового видобутку бурштину.

Читайте також "Ім'я Розенблата, або Доторканний Борислав не сміється"

Українська правда