Україна вже не у чорному списку країн, де катують затриманих – Петренко

Середа, 19 грудня 2018, 18:29

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна більше не перебуває у переліку країн, які мають системні проблеми з випадками катування затриманих правоохоронцями осіб.

Про це він сказав журналістам у середу, повідомляє "Укрінформ".

"Зараз ми констатуємо, що кількість катувань під час затримання , кількість фактів, коли на людину тиснуть, зменшилася в рази. Україна взагалі вийшла з чорного списку тих країн, які мають системні проблеми з катуваннями під час затримання громадян", - сказав Петренко.

За його словами, зараз кожна людина, яку затримують правоохоронні органи, має право протягом двох годин отримати адвоката, а до того часу ні слідчий, ні прокурор не мають права в цієї людини брати будь-які покази, тиснути на неї або шантажувати.

"Зараз ми маємо дуже хорошу практику зі співпрацею нової поліції, з новими правоохоронними органами щодо навчання слідчих, яким чином їм комунікувати з адвокатами, юристами безоплатної правової допомоги", - розповів міністр.

Він додав, що за один рік адвокати системи безоплатної правової допомоги домоглися виправдувальних вироків для 500 людей, на яких "вішали" недорозслідувані справи.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування