Суд відмовився відпустити хворого Гриба під домашній арешт

Субота, 22 грудня 2018, 14:59

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону відмовив захисту українського політв’язня Павла Гриба у зміні запобіжного заходу на домашній арешт попри суттєве погіршення його стану здоров’я.

Про це повідомляє Hromadske з посиланням на адвоката українця Марину Дубровіну.

На судовому засіданні у справі Гриба 21 грудня адвокат попросила долучити до справи медичний висновок, наданий доктором медичних наук з України на підставі результатів його обстеження у Ростові-на-Дону. У висновку лікаря вказано, що "в умовах перебування Гриба у СІЗО такий стан здоров’я загрожує появою внутрішньої кровотечі".

У зв’язку з цим захист Гриба просив змінити йому запобіжний захід на домашній арешт.

Адвокат зазначила, що сторона звинувачення представила усі докази, допитала усіх свідків зі свого боку, тому Гриб не зможе "знищити докази або чинити тиск на свідків".

Натомість сторона обвинувачення "не побачила підстав" для зміни запобіжного заходу українцю та посилалося на документи зі слідчого ізолятора, в яких стан здоров’я політв’язня названо "задовільним".

Колегія суддів ухвалила рішення долучити до справи висновок про стан здоров’я Гриба, однак відмовилася змінити йому запобіжний захід.

"Об’єктивних даних для зміни запобіжного заходу немає", — заявили судді.

Наступне засідання у справі українського політв’язня заплановане на 18 січня. На ньому сторона захисту має надати свої докази, провести допит обвинуваченого, після чого суд призначить дату дебатів.powered by lun.ua