Російські агенти діють усюди на південному сході й у Києві – СБУ

Четвер, 27 грудня 2018, 14:56

Інформатори російської воєнної розвідки діють на території усіх південно-східних областей України, а також у Київській області.

Про це представник департаменту контррозвідки Служби безпеки України Володимир Настюк заявив на брифінгу в четвер.

За його словами, Головне управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації "залишається в авангарді агресивної політики Кремля стосовно України"

Настюк нагадав: "Саме представники Головного управління Генштабу Збройних сил Російської Федерації напряму організовували анексію Криму та перехід під контроль Росії значної частини території Донецької та Луганської областей".

"Нині, коли суттєво зміцнені Збройні сили України та силові структури, робота ГУ ГШ ЗС РФ значною мірою переформатована на проведення глибоко законспірованих і довготривалих операцій. Їх метою є підрив обороноздатності нашої України та суттєве послаблення усіх сфер її життєзабезпечення", – заявив представник контррозвідки СБУ.

"При цьому використовуються відверто диверсійні і терористичні методи: викрадення людей, підриви, політичні вбивства і таке інше", – додав він.

"На даний час розвідувально-підривні завдання проти України плануються і організовуються не лише з території Російської Федерації, а й тими підрозділами ГУ ГШ ЗС РФ, які дислокуються на території анексованого Криму й тимчасово окупованих територій Донецької й Луганської областей", – наголосив Настюк.

За висновком контррозвідки, Росію, насамперед, цікавить: інформація з обмеженим доступом про ЗСУ, силові структури і правоохоронні органи, оборонно-промисловий комплекс, об’єкти критичної інфраструктури

Настюк сказав: "Діяльність агентів, інформаторських мереж, агентурно-бойових груп російської воєнної розвідки викрито на території усіх південно-східних областей України, а також столичного регіону".

Він розповів про нещодавні операції з викриття агентурних мереж у Миколаївській області, а також в Одеській та Харківській областях.

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua