У справі "СБУ проти забудовників" знайшли слід мінкультівців часів Януковича

П'ятниця, 28 грудня 2018, 15:53

Кримінальне провадження про відсутність низки дозвільних документів на зведення елітного ЖК Taryan Towers в Києві, через яке забудовник звинувачував СБУ у шантажі, "ініціювала" громадська організація, пов’язана з колишнім керівництвом Міністерства культури.

Про це йдеться в сюжеті "Наших грошей з Денисом Бігусом".

Зазначається, що про провадження стало відомо в середині грудня, коли засновник компанії Taryan Group, Артур Мхітарян записав відеозвернення до президента Петра Порошенка.

 

Мхітарян звинуватив СБУ в шантажі і вимаганні мільйона доларів або ж квартир в "баштах" в обмін на "позитивне вирішення питання з провадженням".

СБУ спростувала вимагання, але підтвердила, що займається кримінальним провадженням за фактом порушень при зведенні ЖК.

Провадження відкрили після звернення Громадської спілки "Київська міська організація Українського товариства захисту пам’яток історії та культури" (ГС "КМО УТОПІК").

Зазначається, що громадська спілка не має стосунку до організації УТОПІК, яка займається пошуком та вивченням пам’ятників історії.

 

"Це організація-клон під керівництвом Олени Сердюк, шляхи якої з центральним УТОПІКом розійшлися після низки скандалів", - повідомили журналісти.

В сюжеті йдеться, що Сердюк раніше керувала "Софією Київською", а також очолювала столичний підрозділ УТОПІКУ.

Зазначається, що під її керівництвом київський УТОПІК, погодив низку найскандальніших будівництв у Києві.

Крім цього Сердюк також є власницею кількох фірм, пов’язаних спільними контактними даними з компаніями міністра культури часів Януковича Михайла Кулиняка.

"Компанія Сердюк "Консалтинговий центр культурного надбання" вказує в контактах мобільний номер, що також значиться за ТОВ "Тамроф" і ТОВ "Равен". До 2016-го власником "Тамрофу" був особисто Михайло Кулиняк", - повідомили журналісти.

ТОВ "Равен", найімовірніше, належить Олександрі Губіній – колишній заступниці Кулиняка в Мінкульті і його довіреній особі.

За інформацією журналістів, чоловік Губіної раніше кілька років працював в СБУ.

Раніше повідомлялося, що заступник Голови СБУ Віктор Кононенко отримав і одразу приватизував службову квартиру вартістю у понад шість мільйонів гривень.powered by lun.ua