Підконтрольний Кремлю Аксьонов захотів продати "віджати" бурові вишки Сирії

Субота, 29 грудня 2018, 17:34

Підконтрольний Кремлю "глава" Криму Сергій Аксьонов заявив про можливість відправки до Сирії захоплених під час анексії півострова бурових установок підприємства "Чорноморнафтогаз".

Про це Аксьонов заявив в ефірі радіо "Крым", пишуть "Крим.Реалії". 

"... Економіка така, що якщо є пропозиції великих гравців, у яких існують певні ресурсні можливості, які нам дозволять збільшити кількість об'єктів, де ми будемо проводити видобуток нафти і газу, - звичайно, можливе державно-приватне партнерство", - заявив він.

За словами Аксьонова, "владі" Криму пропонують використання захоплених бурових платформ на сирійському шельфі.

"У нас техніка абсолютно нова, яка здатна бурити майже на будь-яких глибинах. Обговорюємо спільну діяльність. Є в тому числі приватні великі гравці, які здатні дати необхідний ресурс для залучення нас у процес. Уже обговорюються технології", – зазначив він. 

Нагадаємо,

  • У 2014 році під час анексії Криму Росією бурові установки, флот та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" були захоплені. НАК "Нафтогаз України" втратила контроль над цим "Чорноморнафтогазом", згодом його діяльність було відновлено на материковій частині України.
  • У 2016 р. "Нафтогаз України" та її дочірні компанії ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані захопленням активів групи у Криму. "Нафтогаз" ініціював провадження відповідно до угоди між урядами України та РФ про сприяння, здійснення та взаємний захист інвестицій.
  • У 2017 р. у "Нафтогазі" оцінили суму поданого до суду позову у понад $5 мільярдів, з відсотками – близько $7 мільярдів.
  • У 2018 р. у "Чорноморнафтогазі" заявили, що активи нафтогазової компанії,  які залишилися на території анексованого Криму, будуть оголошені у міжнародний розшук.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!