Кім Чен Ин закликав до нових переговорів із Південною Кореєю

Понеділок, 31 грудня 2018, 05:15

Лідер КНДР Кім Чен Ин у неділю надіслав листа президенту Південної Кореї Мун Чже Іну, у якому закликав до нових двосторонніх мирних переговорів у 2019 році заради "миру і процвітання" і ядерного роззброєння Корейського півострова.

Про це повідомляє DW з посиланням на АР.

У апараті президента Південної Кореї заявили, що Кім Чен Ин у листі також висловив жаль, що не зміг здійснити візит до Сеула у грудні цього року.

"Мун Чже Ін повідомив, що лідер КНДР висловив у листі наполегливе бажання втілити в життя домовленості, яких вдалося досягти під час низки зустрічей протягом останнього року", - йдеться у повідомленні.

"Попереду все ще залишається багато складнощів. Однак, наші серця стануть більш відкритими, якщо ми докладемо до цього багато зусиль", - написав президент Південної Кореї і додав, що у Сеулі, як і раніше, будуть раді майбутньому візиту лідера КНДР.

Нагадаємо:

  • У жовтні Північна і Південна Корея та командування ООН домовилися про відведення вогнепальної зброї та постів охорони з демілітаризованої зони біля села Пханмунджом цього тижня.
  • Обидві Кореї домовилися прибрати по 10 з 11 охоронних постів в радіусі 1 км вздовж Військової демаркаційної лінії на їх кордоні до кінця року. Вони також планують вивести всю вогнепальну зброю з Об'єднаної зони безпеки в Пханмунджомі.
  • Відповідно до цієї угоди, солдатам, які перебувають всередині демілітаризованої зони, забороняється мати зброю, і одночасно допускається перебування не більше 35 осіб з обох сторін.powered by lun.ua