Мінкульт недорахувався цінностей у Києво-Печерській лаврі

17814 переглядів
Четвер, 10 січня 2019, 15:30

Перевірка фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври протягом 1988 - 2000 років, виявила нестачу десяти предметів.

Про це заявила керівник прес-служби Міністерства культури Юлія Даценко.

За її словами, у період з 1988-го по 2000-ий роки до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря Української православної церкви), згідно з актами, було передано 829 предметів.

"Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено", - заявила Даценко.

Вона додала, що після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду 4 предмети з числа тих, що не були виявлені.

"Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи", - зазначила представник Мінкульту.

При цьому Даценко зауважила, що комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей "в основному задовільні".

"З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані", - перерахувала вона.

Керівник прес-служби міністерства додала, що предмети з числа тих, що не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України.

Даценко уточнила, що перевірка стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які обліковувалися у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику - в основному та науково-допоміжному фондах, - проводилася Міністерством культури в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

Нагадаємо,

  • У листопаді Міністерство культури розпочало перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Печерської лаври.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua