Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна вийшла з трьох угод СНД

Середа, 23 січня 2019, 11:48

Кабінет міністрів прийняв рішення про припинення для України дії трьох угод щодо економічної співпраці, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав.

Про це 23 січня повідомили в Мінекономрозвитку.

Зокрема, йдеться про Угоду про міждержавний обмін економічною інформацією, Угоду про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та Угоду про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Відзначається, що Угода про міждержавний обмін економічною інформацією, укладена 26 червня 1992 року у Мінську та Угода про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності, укладена 24 вересня 1993 року в Москві, передбачали налагодження обміну між країнами-учасниками СНД актуальною економічною інформацією та статистичними показниками соціально-економічного становища.

В українському міністерстві вважають, що у сучасних реаліях ці угоди вже втратили своє практичне значення та не застосовуються.

Третя угода була укладена 15 травня 1992 року у Ташкенті та передбачала, що країни-учасники СНД будуть спільно координувати свою політику та здійснювати зовнішньоекономічну діяльність із третіми країнами та міжнародними організаціями.

У рамках договору також передбачалося проведення консультацій між країнами СНД про контакти і членство в інших міжнародних організаціях.

"Україна на сьогодні має низку пріоритетних зобов’язань у сфері міжнародної торгівлі як член Світової організації торгівлі, а також в рамках угоди про асоціацію з ЄС, і низка положень угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності в рамках СНД суперечить цим зобов’язанням", - пояснили у відомстві.

"Для подолання цієї суперечності дія зазначеної угоди припинена для України", - додали у міністерстві.

Після рішення уряду Міністерство закордонних справ України має повідомити виконавчий комітет СНД про припинення дії цих угод.

Нагадаємо: 

  • 6 грудня Верховна Рада ухвалила проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року.
  • 10 грудня його підписав президент Петро Порошенко.
  • Договір про дружбу, співпрацю й партнерство між Україною та РФ було підписано в травні 1997 року і набув чинності він 1 квітня 1999 року строком на 10 років, з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди за відсутності заперечень сторін.
  • Формально діяти він має до 1 квітня 2019 року.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: