У Трампа готують заяву про запровадження надзвичайного стану

П'ятниця, 25 січня 2019, 08:09

Білий дім готує проект заяви для президента США Дональда Трампа про оголошення надзвичайного стану вздовж південного кордону. В такому випадку в адміністрації Трампа можуть зібрати понад 7 мільярдів доларів для зведення стіни.

Про це, посилаючись на внутрішні документи, пише CNN.

Трамп не виключає, що використає повноваження оголосити надзвичайний стан в країні і дати вказівку міністерству оборони звести прикордонну стіну, поки Конгрес і Білий дім домагаються угоди, яка припинило б "шатдаун" уряду.

 "Величезна кількість іноземців, які незаконно в'їжджають в Сполучені Штати кожен день, є прямою загрозою безпеці нашої нації і викликає надзвичайний стан в країні", - стверджується в проекті президентської декларації.

"Тому тепер я, Дональд Дж. Трамп, владою, наданою мені Конституцією і законами Сполучених Штатів Америки, в тому числі Законом про національну надзвичайну ситуацію (50 USC 1601 і т. д), цим заявляю, що надзвичайний стан діє на південному кордоні Сполучених Штатів", - цитує телеканал проект документа.

Згідно з розглянутими варіантами, адміністрація може отримати: 681 млн. дол. у Мінфіну з фонду конфіскації, 3,6 млрд. дол. з військового будівництва, 3 млрд. дол з фондів цивільних будівельних робіт Пентагону і 200 млн. дол. із коштів Міністерства внутрішньої безпеки, сказав телеканалу чиновник.

Якщо НС буде оголошено, для будівництва стіни буде розгорнуто Інженерний корпус армії США. Деякі частини стіни будуть побудовані на приватній власності і, отже, вимагатимуть від адміністрації вилучення землі, що дозволено, якщо це для громадського користування.

Телеканал повідомляє також, що в адміністрації Трампа визнають можливість судових позовів, через вилучення приватної власності.

Також, якщо Трамп оголосить НС, він, ймовірно, буде оскаржений в суді демократами, які стверджують, що Трамп не може використовувати надзвичайний стан для звільнення коштів платників податків на будівництва прикордонної стіни.

Нагадуємо: 

  • Американські сенатори не змогли узгодити проект бюджету країни, через що в США тимчасово призупинилася робота держустанов ("шатдаун"). 
  • "Шатдаун" у США розпочався у ніч на 22 грудня 2018 року. Минулої суботи він подолав рекорд тривалості в історії Сполучених Штатів.
  • Документ не був прийнятий через розбіжності між демократами і республіканцями щодо планів президента США побудувати стіну на кордоні з Мексикою.
  • Трамп вимагає виділити майже 6 мільярдів доларів на фінансування стіни, а демократи категорично відкидають цю пропозицію.
  • Палата представників Конгресу США, більшість у якій мають демократи, ухвалила низку законопроектів, спрямованих на завершення "шатдауну".
  • Водночас Палата відкинула вимогу президента Трампа про додаткове фінансування прикордонної стіни.
  • 24 січня жодна з пропозицій і демократів, і республіканців, спрямована на розблокування уряду, не отримала необхідної кількості голосів у Сенаті.