Андрій Шевченко заробляє з російськими олігархами – ЗМІ

П'ятниця, 25 січня 2019, 10:33

Тренер національної збірної України Андрій Шевченко причетний до розвитку компанії російського олігарха Романа Абрамовича, яка видобуває золото в РФ.

Про це повідомляє DW.

За даними реєстру компаній Великобританії, Шевченко з грудня 2015 року є співвласником інвестиційної брокерської компанії MC Peat & Co. LLP.

Ця лондонська фірма уповноважена залучати інвесторів у бізнес Highland Gold Mining, маючи статус офіційного брокера акцій холдингу, які котируються на Лондонській біржі.

Холдинг Highland Gold Mining контролює Абрамович зі своїми колишніми однокурсниками Євгеном Швідлером і Валерієм Ойфом. Компанія об'єднує 9 рудників на Чукотці, Далекому Сході Росії і в Киргизстані, де видобувають тонни золота і срібла на понад 300 мільйонів доларів на рік.

За даними DW, акції Highland Gold Mining за останні роки виросли в ціні у півтора рази, а капіталізація сягнула понад 600 мільйонів доларів. Інвестиційні брокери отримують комісію від розміщення чи продажу цінних паперів.

Видання відзначає, що MC Peat є не просто звичайним брокером за контрактом – ця фірма створена за участі власників бізнесу, який вона просуває.

Швідлер, згідно з британським реєстром компаній, став партнером цього LLP – партнерства з обмеженою відповідальності за британським правом – у січні 2012 року.

"Одразу після цього MC Peat почала представляти інтереси Highland Gold Mining Limited, а також, за даними документів із британського реєстру компаній, отримала від її бенефіціарів кредит на 2,7 мільйона фунтів (близько 4 мільйонів доларів). Гроші надійшли від офшорної компанії Horizon Investments A.V.V. з карибського острова Аруба. Бенефіціарами цієї компанії може бути як Роман Абрамович, так і його "права рука" і друг молодості Євген Швідлер", - пише DW.

Також повідомляється, що на цю компанію був зареєстрований гелікоптер, приписаний до легендарної яхти Абрамовича Le Grand Bleu. 2006 року мультимільярдер подарував цю яхту Швідлеру.

Згодом боргові зобов'язання MC Peat переоформили на ще одного партнера Абрамовича – Валерія Ойфа через його офшорну компанію Matteson Overseas Limited з Британських Віргінських островів. Із 2014 року учасником MC Peat є також багаторічний топ-менеджер холдингу Абрамовича Millhouse Андрій Осипов.

"Компанія MC Peat & Co. LLP, до якої наприкінці 2015 року приєднався Андрій Шевченко, для Романа Абрамовича і його партнерів є гарантом лондонських інвестицій в золоту імперію олігарха. Керуючим партнером брокерської компанії є Чарльз Піт – син багаторічного скарбника британської корони сера Майкла Піта (MC Peat, вочевидь, розшифровується як Michael and Charles Peat). Незадовго до створення брокерської компанії Піт-старший увійшов до наглядової ради промислової групи "Євраз" Абрамовича і Швідлера", - зазначає видання.

За даними британських ЗМІ, послуги Майкла Піта коштують росіянам 250 тисяч фунтів на рік.

Серед компаній, інтереси яких представляє MC Peat, крім золотовидобувного холдингу є чимало інноваційних бізнес-стартапів, деякі з них пов’язані з Абрамовичем.

Андрій Шевченко прохання прокоментувати його роль в інвестиційній брокерській компанії проігнорував.

DW переконана, що поява Шевченка у MC Peat може бути пов'язана з його дружбою з Абрамовичем ще з часів, коли український футболіст грав за команду російського олігарха "Челсі". powered by lun.ua