З Третьяковської галереї на очах відвідувачів викрали картину "Ай-Петрі. Крим"

Неділя, 27 січня 2019, 19:12
З Третьяковської галереї на очах відвідувачів викрали картину Ай-Петрі. Крим

У Москві з виставки картин Архипа Куїнджі, яка проходить у Третьяковській галереї, викрали полотно "Ай-Петрі. Крим".

Як повідомляє російський "Інтерфакс", факт крадіжки підтвердили у Мінкульті РФ.

Директор департаменту музеїв відомства Владислав Кононов повідомив, що Мінкультури з'ясовує обставини зникнення картини.

"Ми перевіряємо інформацію про зникнення однієї з робіт Куїнджі з колекції Російського музею, яка була виставлена у Третьяковській галереї. На даний момент підтверджується факт відсутності роботи "Ай-Петрі" та наявність у галереї великої кількості поліцейських", - повідомив Кононов.

Згодом у поліції підтвердили, що картину викрали. 

 
Картина "Ай-Петрі" є зразком гірського пейзажу, створювалася Архипом Куїнджі у 1898-1908 рр.

Директор Російського музею Володимир Гусєв не зміг відповісти на питання, чи застрахована картина Куїнджі. За його словами, всередині країни у картин, як правило, страховки немає.

"Які подальші дії - має повідомити Третьяковська галерея. Ніхто не застрахований від таких ситуацій, час від часу це трапляється.  Бувають пропажі: в Історичному музеї, наприклад, ікони недорахувалися", - заявив Гусєв у коментарі "Фонтанці".

Джерело "Інтерфаксу" повідомило, що картину викрали на очах у численних відвідувачів експозиції.

"Чоловік, якого прийняли за працівника музею, спокійно підійшов до полотна Куїнджі, дістав його з рами і вийшов. Ні співробітники музею, ні глядачі не зрозуміли, що сталося, тому пошуки зниклої картини почалися лише через кілька хвилин", - повідомило джерело.

Виставка Куїнджі у Третьяковській галереї триває з 6 жовтня до 17 лютого 2019 р., до неї увійшли полотна з колекції Третьяковки і Російського музею, твори з 19 найбільших регіональних зборів, а також з музеїв Азербайджану, Білорусі і з однієї приватної колекції.

Архип Куїнджі - російський художник грецького походження, майстер пейзажного живопису. Він народився у Маріуполі 1842 року. 

Картина "Ай-Петрі" є зразком гірського пейзажу, створювалася у 1898-1908 рр. Полотно виставляється у Російському музеї у Санкт-Петербурзі.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування