Найєм розповів, кого Вакарчук може підтримати на президентських виборах

Понеділок, 28 січня 2019, 11:09

Нардеп Мустафа Найєм вважає, що музикант Святослав Вакарчук, який повідомив, що не балотуватиметься у президенти, а працюватиме над тим, щоб перемогли проєвропейські сили, може підтримати Андрія Садового або Анатолія Гриценка.

Про це він написав у Facebook.

За його словами, рішення щодо того, щоб не брати участі у президентських виборах у 2019 році Вакарчук ухвалив ще на початку року.

"Зі звернення очевидно, що команда Святослава буде готуватися до парламентських виборів", - написав Найєм.

Він зазначив, що досвід президентських виборів показує, що похід кількома розрізненими колонами - це пораженство.

"Шанс на самостійний прохід до парламенту мають лише кілька партій. Але і у них недостатньо організаційних ресурсів для захисту голосів, агітації і донесення своєї програми. А в разі успіху ми отримаємо в наступному парламенті не сильну фракцію, а невелику групу "білих ворон"", - впевнений нардеп.

Він додав, що з 2014 року ситуація сильно змінилася і великих гравців з великими ресурсами буде більше, як і ще більше скепсису і апатії.

Тому, на його думку, вже зараз слід готуватися до об'єднання всіх сил і створення єдиної коаліції.

Найєм розповів, що такі переговори ведуться як між вже існуючими політичними силами і групами, так і між ініціаторами нових проектів і наголосив, що чим раніше почнуться інтеграційні процеси, тим більше шансів, що така коаліція виникне відразу після президентських виборів.

"Тим часом, невисунення Святослава означає, що єдиного кандидата на президентських виборах від опозиційних демократичних сил повинні визначити Анатолій Гриценко і Андрій Садовий. Упевнений, Святослав Вакарчук підтримає будь-якого з них, якщо вони домовляться", - заявив Найєм.

Зокрема, він зазначив, що переговори ведуться між "Громадянською позицією", "Самопоміччю" та "Силою людей" і Вакарчук прямо або опосередковано бере участь у цих переговорах.

Читайте також Вибори президента України 2019: цифри, дати і кандидати

Нагадаємо:

  • Соліст гурту "Океан Ельзи" співак Святослав Вакарчук заявив, що у 2019 році не братиме участі у президентських виборах, але буде працювати над змінами у країні.
  • Раніше народний депутат Мустафа Найєм приєднався до ініціативи "Спільно" щодо висунення єдиного кандидата на президентських виборах і заявив, що є три ключові фігури, які, сівши за стіл переговорів і домовившись про єдиного кандидата, можуть змінити хід цих виборів – це Анатолій Гриценко, Андрій Садовий та Святослав Вакарчук.
  • Чергові вибори президента відбудуться 31 березня.
  • Президентська кампанія стартувала 31 грудня.
  • Центральна виборча комісія прийматиме документи від кандидатів у президенти до 3 лютого включно, аби зареєструвати їх до 8 лютого.
  • Центральна виборча комісія зареєструвала вже 20 кандидатів у президенти України.

Українська правда