Новини дня: Вакарчук не йде в президенти, Академія наук України погодила проект Hyperloop

Понеділок, 28 січня 2019, 21:25

Святослав Вакарчук не буде балотуватися у президенти України, Володимир Зеленський шукає найцікавіші фейки про себе, російська влада звинуватила киянина в плюндруванні пам’ятнику "Ввічливим людям" в анексованому Криму, НАН погодила впровадження технології Hyperloop в Україні, – новини, які були актуальні 28 січня.

Про анексований Крим

У неділю, 27 січня, невідомі облили фарбою пам'ятник так званим "Ввічливим людям" у центрі Сімферополя. На затриманого чоловіка спочатку склали протокол про адміністративне правопорушення, але пізніше завели кримінальну справу. У понеділок уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що це зробив "громадянин України, який проживає в Києві".

Про Катерину Гандзюк

Батько херсонської активістки Віктор Гандзюк заявив, що організатор вбивства його доньки Катерини Гандзюк співпрацював з партійцем "Батьківщини" Владиславом Мангером та партійцем "Блоку Петра Порошенка" Андрієм Гордєєвим. Він також зазначив, що замовників вбивства його доньки знає генпрокурор Юрій Луценко та СБУ.

Про вибори

Святослав Вакарчук заявив, що не піде на вибори президента у 2019 році, але працюватиме над змінами в країні. "В джинсах можу зробити більше для країни, ніж вдягнувши краватку", – додав він.

Водночас уже зареєстрований кандидат в президенти Володимир Зеленський оголосив конкурс на найкращу неправдиву інформацію про нього. Каже, усе, що говорять зараз – "нудне, нецікаве та неорганічне".

Кандидат у президенти Анатолій Гриценко погрожує судом Центральній виборчій комісії через те, що працювати з реєстром виборців він зможе лише в будівлі ЦВК у робочі дні і години.

Центральна виборча комісія України зареєструвала висуванця від "ВО "Свобода" Руслана Кошулинського та колишнього радника міністра оборони Гелетея Олександра Данилюка кандидатами в президенти. Відтак, станом на 28 січня, на посаду президента офіційно претендують 22 кандидати.

Про війну

В ОБСЄ заявили про новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінські домовленості. Він полягає у спільній діяльності ООН та ОБСЄ, створення агентства з реконструкції та перехідної адміністрації ООН.

В акваторії Азовського моря ВМС ЗСУ і Держприкордонслужба провели тренування ударних літаків.

Про культурні цінності

Національна поліція не відкривала кримінальних проваджень щодо недостачі культурних цінностей у Києво-Печерській лаврі, Міністерство культури також не інформувало правоохоронців про будь-яку недостачу. Про це "Українській правді" повідомили у відповідь на інформаційний запит. Нагадаємо, 8 січня міністр культури Євген Нищук заявив, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон, і що відкриті кримінальні провадження.

Про санкції

Новий голова МЗС Чехії Томаш Петршичек запевняє – зняття санкцій проти Росії можливе лише тоді, коли буде відновлено український суверенітет на сході країни та в Криму.  "Ми знаємо, яке значення для України має збереження санкцій Європейського Союзу проти Росії, і тому я б хотів наголосити, що їх обмеження чи скасування Чеська Республіка вважає можливим лише у тому випадку, якщо зникнуть причини, які зумовили їх накладення", – зазначив дипломат.

Про Hyperloop

НАН України погодила впровадження технології "транспорту п’ятого покоління" Hyperloop. В Міністерстві інфраструктури представили низку кроків по втіленню проекта в життя, як-то: аналітика пасажиропотоків, оцінка промислового потенціалу України та проведення міжнародних конкурсів Hyperloop з метою підтримки та розвитку інноваційних розробок.

Українська правда