У СБУ розповіли про кіберзагрози від Росії і захист ЦВК на виборах

Вівторок, 12 лютого 2019, 08:55

Росія спробує вплинути на українські вибори через кібератаки та провокації в соцмережах, але в Україні блокуватимуть ці спроби.

Про це заявив начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Климчук в ефірі телеканалу ICTV.

"Вище керівництво Росії зробить усе можливе, щоб використати наші вибори, втрутитися в їх процес, повпливати на результати виборів і привести до влади вигідних для Росії політиків і політичні сили", – сказав він.

За інформацією Служби безпеки, "основний уклін російські спецслужби будуть робити на гібридну агресію: на кібератаки, атаки на об’єкти критичної інфраструктури, а також другий вектор – інформаційні впливи, фейкові новини та атаки на інформаційний простір України".

"Наявна інформація свідчить, що спецслужби Росії готують потужні кібератаки під час виборів та напередодні виборів. Вони можуть проходити не тільки в електронні системи безпосередньо Центральної виборчої комісії, а можуть атакувати будь-які об’єкти критичної інфраструктури, такі як транспорт, зв’язок, фінанси і енергетика", – заявив Климчук.

За його словами, усе це може негативно вплинути на результат виборів – але Україна вже готова до таких атак.

"За 2018 рік було заблоковано близько 400 кібератак. Деякі з них за своїми наслідками могли бути не менші, ніж вірус Petya A, – зокрема й атака на енергетику, вірус Grey Energy, який був послідовником Black Energy, цього року ми заблокували", – зазначив Климчук.

"У ЦВК створюється спеціальна робоча група за участю СБУ та Служби спеціального зв’язку, яка проведе детальний технічний аналіз і аудит систем ЦВК, запустить їх в експлуатацію – і потім цілодобово буде забезпечувати безпеку систем Центрвиборчкому", – повідомив він.

Климчук також зазначив, що Державний реєстр виборців захищено, він не підключений у прямому сенсі до інтернету – і до нього не можна втрутитися ззовні, а з технічними працівниками ЦВК проведуть "кібернавчання".

Представник СБУ також розповів про агентів РФ у соцмережах і повідомив, що торік в Україні заблокували 200 сайтів за російську пропаганду, а незабаром заблокують ще 100 сайтів

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березня, а парламентські вибори – у жовтні цього року.

Олена Рощенко, УП, оновлено