Лавров відповів ЄС на вимогу виконати Мінські угоди: Це безперспективно

Вівторок, 12 лютого 2019, 14:38

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що займана Європейським союзом позиція щодо відновлення відносин з Росією тільки за умови виконання Москвою мінських домовленостей щодо України безперспективна.

Про це сказав у вівторок на спільній прес-конференції за підсумками переговорів з фінляндським колегою Тімо Сойні, передає ТАСС.

За його словами, у другій половині нинішнього року Фінляндія прийме на себе головування в ЄС.

"У нас спільна зацікавленість у нормалізації відносин Росії з Євросоюзом, і ми підтвердили нашу готовність йти так далеко, наскільки на це буде готовий ЄС", - заявив Лавров.

"З нашого боку була підкреслена безперспективність зайнятої Брюсселем позиції щодо того, що нормалізація відносин з Росією можлива тільки після виконання Москвою мінських домовленостей з українського врегулювання", - додав він

При цьому глава МЗС РФ знову перевів стрілки на Київ, запевняючи, що саме Україна не виконує домовленості і заявив про зростання "націоналістичних і відверто неонацистських настроїв".

Зокрема він розкритикував Євросоюз і НАТО, які нібито закривають очі на "ці найнебезпечніші процеси".

Російський міністр повідомив, що в ході переговорів сторони також "коротко обмінялися думками та оцінками про деякі аспекти стану прав людини в Росії і країнах ЄС".

Нагадаємо:

  • Раніше всі фінські парламентські партії заявили, що антиросійські економічні санкції скасовувати не можна, поки Крим залишається окупованим, а мінські угоди не виконуються.
  • Повідомлялося, що ЄС потрібні санкції проти енергетичного сектора РФ.

powered by lun.ua