Перед виборами Одеська облрада вирішила роздати пенсіонерам по 1000 грн

Вівторок, 12 лютого 2019, 18:17

На Одещині пенсіонерам роздають одноразову матеріальну допомогу у вигляді тисячі гривень.

Про це повідомляє громадянська мережа "ОПОРА".

Вказується, що щонайменше у 9 районах (Балтський, Біляївський, Березівський, Білгород-Дністровський, Великомихайлівський, Ізмаїльський, Роздільнянський, Тарутинський, Миколаївський) відбувається збір заяв громадян на отримання одноразової матеріальної допомоги в рамках обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 рр.

Заяви пишуть на ім’я голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова, збираються через управління соціального захисту, в школах, комунальних підприємствах, ЦНАПах, або через сільських голів.

Такі заяви можуть подати пенсіонери, що отримують пенсію менше 2500 грн.

Заступника голови з питань виконавчих органів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Павла Погорілого в коментарі "ОПОРІ" заявив, що гроші виділяються в рамках програми, затвердженої облрадою.

 

"Наскільки мені відомо, то така програма реалізується вперше. Програма діє на підставі рішення Одеської обласної ради від 21 грудня 2018 року, яка направлена на соціальний захист населення Одеської області", - сказав він.

"Допомога надається пенсіонерам, які отримують пенсію менше 2 500 грн, а отримують вони 1 000 грн. У нас є офіційний сайт. Повідомляємо через офіційний сайт, а також з допомогою наших депутатів розмістили оголошення. І люди приходять, звертаються з такими заявами до департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОДА. Ми ці заяви збираємо і передаємо в облдержадміністрацію", - додав Погорілий.

Він розповів, що Одеська ОДА надала список 1300 жителів Таїровської ОТГ, що мають право на отримання даної одноразової соціальної допомоги.

"На даний час написано близько 400 заяв. Але є тенденція, що люди відкликають свої заяви. Оскільки проводиться така інформаційна політика, що це нібито підкуп виборців на майбутніх президентських виборах. В зв'язку з чим люди приходять і вимагають, щоб їм повернули їхні заяви. Таких заяв зараз 15", - сказав Погорілий.

"ОПОРА" також повідомляє, що 21 грудня 2018 року в обласну комплексну програму соціальної підтримки населення на 2018-20 роки внесли зміни: збільшено загальний обсяг фінансування з 87 мільйонів 146 тисяч до 190 мільйонів 444 тисяч гривень.

До самої програми було додано захід, який не передбачався попередніми версіями програми:  "Одноразова грошова допомога окремим категоріям громадян, які найменш захищені на рівні держави та області".

"На фінансування цієї статі було призначено 90 млн грн. Таким чином, зі 103 млн грн, на які збільшено фінансування, 90 млн грн призначено для надання одноразової матеріальної допомоги без чіткої ідентифікації конкретних категорій громадян", - заявили в "ОПОРІ".

Там також додали, що незважаючи на те, що на заходах зі збору заяв на отримання одноразової матеріальної допомоги не було проявів агітації, сама по собі масовість явища є небезпечним прецедентом під час виборчого процесу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News