Опитування показало, якої зовнішньої політики очікують українці від наступного президента

10899 переглядів
Четвер, 14 лютого 2019, 12:10

Більше половини українців (53,9%) вважають важливим, щоб майбутній президент продовжував європейську інтеграцію України.

Про це свідчать результати національного опитування громадської думки, які були презентовані GfK Ukraine в четвер у Києві на прес-конференції "Між Лукашенком і Меркель. Якої зовнішньої політики очікують від наступного президента України", передає "Інтерфакс-Україна".

Згідно з результатами дослідження:

  •  36,1% респондентів відповіли, що питання євроінтеграції є важливим, але не принциповим для їх рішення на виборах
  •  17,8% учасників опитування заявили, що продовження євроінтеграції буде вирішальним фактором при голосуванні за кандидата в президенти і партію
  • 9% опитаних заявили, що будуть голосувати за людину, яка припинить європейську інтеграцію
  • 21,4% сказали, що їм все одно
  • 15% було складно відповісти на питання
  •  0,4% дали інші відповіді

За даними соціологів, найбільший відсоток опитаних, які сказали, що будуть голосувати за того, хто зупинить євроінтеграцію, в південних областях (16,2%), а на сході найбільша кількість тих, кому все одно (32,2%).

На питання, чи відчувають респонденти позитивний ефект від зближення з Євросоюзом, 64,1% відповіли, що не відчувають, 18,4% - відчувають, а 17,5% було складно відповісти на питання.

Відзначається, що серед тих, хто відчуває позитивний ефект від зближення з ЄС, 31,2% опитаних бачать його в тому, що громади самі активно вирішують проблеми населених пунктів і не чекають, що це зробить держава.

Крім того, 28,6% респондентів назвали поліпшення транспортної інфраструктури, для 27,6% важливо, що місцева влада прислухається до громади, 27% - місцеві виробники почали експортувати товари в ЄС, 20,7% - місцева влада демонструє прозорість і підзвітність.

У дослідженні вказується, що 20% опитаних відзначають поліпшення стану справ з навколишнім середовищем, 19,2% - поліпшення обслуговування в закладах соціальної інфраструктури, 18,5% - поява нових робочих місць і прихід іноземних інвесторів, 18% - менше бюрократії на місцях, 6,3% - інше, 9,3% відповіли, що не знають.

Повідомляється, що опитування проводилося компанією GfK Ukraine на замовлення Pact в рамках програми сприяння громадської активності "Долучайтесь!" (USAID) в листопаді-грудні 2018 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua