У Конгресі перевірять законність введення Трампом надзвичайного стану

6082 перегляди
Субота, 16 лютого 2019, 06:51

Юридичний комітет Палати представників Конгресу США проведе розслідування законності введення президентом Трампом режиму надзвичайного стану, за допомогою якого він має намір отримати кошти для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Про це йдеться у відкритому листі конгресменів на ім'я президента США.

"Грабуючи військовий бюджет для будівництва стіни, кошти на яку не погодився виділити Конгрес, ви порушуєте основний принцип поділу влади і підриваєте одне з основних положень Конституції", - йдеться у документі, який підписали голова комітету Джеральд Надлер, віце-голова Мері Скендон і 5 голів підкомітетів.

У листі підкреслюється, що юридичний комітет "починає негайне розслідування цього питання, яке викликає серйозні конституційні і статутні питання". 

"Ми просимо, щоб особи, які брали участь у підготовці цієї заяви, включно з радником Білого дому Петом Сіполлоном та чиновниками Мін'юсту, були доступними для слухань у найближчі дні, щоб ми могли повністю зрозуміти обґрунтування ваших односторонніх декларацій", - підкреслили конгресмени.

Вони наголосили, що насправді ніякої надзвичайної ситуації на південному кордоні поки немає.

"Той факт, що ви підписуєте указ про надзвичайний стан тільки після того, як роками не могли домогтися схвалення Конгресу на будівництво вашої стіни, також свідчить про те, що ніякого надзвичайного стану наразі немає", - йдеться у листі.

Нагадаємо:

  • Раніше Трамп ввів режим надзвичайного стану у Сполучених Штатах, щоб отримати більше грошей для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.
  • Згідно із американським законодавством, надзвичайний режим надає президенту додаткові повноваження для боротьби з кризовими ситуаціями. Саме ці повноваження дозволять обійти Конгрес, щоб профінансувати будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua