Майже 23 тисячі виборців хочуть змінити місце голосування

Понеділок, 18 лютого 2019, 13:47

Виконавчий директор громадського холдингу "Група впливу" Тетяна Дурнєва заявила, що близько 23 тисяч виборців вже подали заявку про зміну місця голосування на президентських виборах.

Про це вона розповіла   на прес-конференції у Києві, у понеділок, передає "Інтерфакс-Україна".

"Станом на 17 лютого за даними Державного реєстру виборців, 22763 виборців вже змінили місце голосування, 68% з тих, хто подав заявку про зміну місця голосування, - громадяни України, виборча адреса яких розташована на території Автономної Республіки Крим, Донецької і Луганської областей", - сказала Дурнєва.

За її словами, виборці, які планують голосувати не за місцем реєстрації, мають до 25 березня звернутися до відділення Держреєстру виборців та подати заяву про зміну місця голосування.

Вона зазначила, що на загальнодержавних виборах для внутрішньо переміщених осіб діє спрощена процедура - вони не повинні надавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування, а лише паспорт з відповідною реєстрацією.

Водночас Дурнєва додала, що залишається актуальним питання про неможливість голосування внутрішньо переміщених осіб на місцевих виборах і мажоритарних округах на виборах до Верховної Ради.

Вона висловила сподівання, що найближчим часом парламент підтримає законопроект №6240 про виборчі права внутрішньо переміщених осіб, який був зареєстрований ще в березні 2017 року.

powered by lun.ua