"Не вчіть українців бути Європою" – Туск у Києві

Вівторок, 19 лютого 2019, 12:44

Президент Європейської Ради Дональд Туск вважає, що підтримка України є обов’язковою рисою для європейських політиків.

Про це він заявив у виступі у Верховній Раді, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Туск нагадав про те, що Революція гідності починалася і проходила під прапорами Європейського Союзу.

"Завжди пам’ятатиму прапори із золотими зірками на Хрещатику під час революції та "Оду до радості" яка лунала по всій Україні", - заявив він.

Дональд Туск наголосив, що Україна ще тоді довела свою справжню європейськість. "Часто повторюю у Брюсселі: не вчить їх бути Європою, вчиться у них, що таке Європа", - пояснив він.

На думку президента Європейської Ради, зараз, у часи російської агресії, Європейський Союз та його держави-члени мають демонструвати безумовну підтримку України: "Тільки той, хто солідарний з Україною, - має право називатися європейцем. Хто готовий продавати Україну – продає майбутнє Європи".

Туск нагадав, що саме ті політики, які виступають проти єдиної Європи – ставлять під сумнів територіальну цілісність України. "Скажи, що думаєш про Україну, і я знатиму, що ти думаєш про Європу", - зауважив він

Дональд Туск також процитував Папу Римського Іоанна Павла Другого і зауважив, що його слова зараз стосуються і України.

"Немає справедливої Європи без незалежної Польщі. Немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. А простіше кажучи, немає Європи без України", - заявив він, викликавши овації у залі Верховної Ради.