Будівлю Одеського медвишу "штурмують", МОЗ каже про провокації

Середа, 20 лютого 2019, 12:50

Під будівлею Одеського національного медичного університету проходить мітинг, учасники якого намагалися зайти в ректорат і зламали двері.

Як видно з трансляції телеканалу "Репортер", під ректоратом вузу відбулася штовханина.

Раніше Одеський медуніверситет повідомив, що колектив вузу закликають до протесту в Києві через непідписання кошторису МОЗом, а кошторис не підписано через те, що самопроголошена "адміністрація" на чолі з Юрієм Сухіним блокує подання необхідних документів до МОЗу за підписом уповноважених на це осіб.

Адміністрація вузу назвала це шантажем Міністерства охорони здоров'я.

МОЗ також попередило, що організатори протесту – наближені до колишнього ректора університету Валерія Запорожана особи, які "захопили адміністрацію університету та двічі подали кошторис університету з порушеннями".

"Акцію протесту організовують особи, через протизаконні дії яких університет не може отримати належне фінансування", – наголосив МОЗ.

Міністерство уточнило, що шукає законні шляхи розв’язання ситуації, і закликало співробітників і студентів ОНМедУ не підтримувати провокації.

У середу вдень вхід до ректорату медуніверситету охороняють правоохоронці.

Журналістка "Репортера" сказала, що підхід до ректорату заблокували ще зранку стільцями зсередини, активісти і представники вузу намагалися зайти всередину.

Нібито присутні й активісти від БПП. Прийшов і народний депутат.

"Намагалися зайти в ректорат, вибили одні двері", – сказала кореспондент.

З натовпу скандували, зокрема: "Зарплату!".

"Поліція, відійдіть! Дайте заплатити людям зарплату… Люди більше місяця не отримують зарплату", – заявила в рупор одна з учасниць мітингу.

"У будівлі перебувають незаконні керівники", – сказала вона.

Видання "Думская" повідомляє, що 20 лютого в.о. керівника вишу Владлена Дубініна намагалася потрапити в приміщення ректорату, заблоковане людьми колишнього ректора Валерія Запорожана.

Саме Дубініна може підписати кошторис вузу – і вона намагалася потрапити на робоче місце, щоб розблокувати виплату зарплат і стипендій, які заморожені з Нового року.

Люди Запорожана замкнулися в ректораті
Люди Запорожана замкнулися в ректораті
dumskaya.net

Дубініну супроводжували народні депутати від "Блоку Петра Порошенко" Володимир Курінний і Давид Макар'ян, а також активісти кількох громадських організацій, включаючи "Національний корпус".

Зайти в ректорат їм не вдалося. Поліція відтіснила прихильників МОЗ від закритих дверей.

Ті провели імпровізований мітинг і написали заяву про неправомірні дії.

 

За словами нардепа Макар'яна, в ректораті перебувають невідомі озброєні люди.

Як передає кореспондент "Думской", у приміщенні ректорату перебувають люди в масках і з поліцейськими щитами.

УП, доповнено