Російські гроші зі "справи Магнітського" могли відмивати у Швеції

2574 перегляди
Середа, 20 лютого 2019, 17:12

26 мільйонів із 5,8 мільярда доларів підозрілих коштів, які могли бути відмиті через один із найбільших банків Швеції Swedbank, пов’язані з російським податковим шахрайством, яке розкрив російський аудитор Сергій Магнітський.

Це випливає із матеріалів шведської телевізійної компанії SVT, яка повідомила про масштабне відмивання коштів через Swedbank, пише "Європейська правда".

Телеканал заявляє, що Swedbank може бути причетним до багатомільярдного відмивання коштів через естонську філію Danske Bank, яка, як вважають, стала центром відмивання грошей з країн колишнього СРСР, зокрема, Росії та Азербайджану.

Телекомпанія повідомила, що у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 млрд крон (за підрахунками шведів ідеться про 5,8 млрд доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.

Розслідування шведів показали транзакції, які можуть бути пов'язані з наймасштабнішим податковим шахрайством в російській історії, яке розкрив російський аудитор Сергій Магнітський. Як відомо, це розкриття призвело до його смерті та прийняття в 2012 році в Сполучених Штатах акту Магнітського, який вводить санкції на ряд причетних громадян Росії.

Тепер SVT повідомляє, що частина підозрілих грошей веде в один із найбільших банків Швеції – Swedbank. Загалом 26 мільйонів доларів було переведено на близько 50 рахунків у Swedbank. Гроші провели через компанії, підозрювані у відмиванні грошей в рамках масштабного скандалу в Danske Bank.

Франція, Данія, США та інші країни вже проводять розслідування діяльності Danske Bank в Естонії. У вівторок Danske Bank оголосив, що закриває свої філії в Росії, Естонії, Литві та Латвії внаслідок підозр у відмиванні грошей через свій естонський підрозділ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua